baneris leidinys

pinigineLR Žemės ūkio ministerija skelbia, kad dėl sunkios žiemos ir nelengvos situacijos gyvulininkystės sektoriuje išmokos žemdirbiams bus pradėtos mokėti anksčiau nei pernai.

Kaip praneša Žemės ūkio ministerija, vadovaujantis Europos Sąjungos teisės aktais, tiesioginės išmokos kiekvienais metais mokamos nuo gruodžio 1 dienos. Pagal 2011 metų rugpjūčio 5 dienos Europos Komisijos reglamento nuostatas, šiais metais yra numatyta galimybė vienkartinių tiesioginių išmokų už 2011 metais deklaruotus žemės ūkio naudmenų plotus, atitinkančius paramos tiesioginėms išmokoms teikimo reikalavimus, avansus pradėti mokėti nuo šių metų spalio 17 dienos.  

Žemės ūkio ministerija, įvertinusi žemdirbių patirtus sunkumus dėl praėjusios žiemos padarytų nuostolių bei nelengvą situaciją gyvulininkystės sektoriuje, numato pirmenybę teikti išmokų avansus pareiškėjams, kurie yra deklaravę pasėlius arba augina gyvulius (yra deklaravę pievas ir ganyklas, o 1 ha šių plotų tenka ne mažiau kaip 0,2 sutartinio gyvulio), taip pat tiems pareiškėjams, kurie turi ilgalaikių finansinių įsipareigojimų, įgyvendina  investicinius projektus arba turi didelių finansinių sunkumų dėl išskirtinai nepalankių žemės ūkio produktų gamybai meteorologinių sąlygų.
 
Iki gruodžio 1 dienos iš ES biudžeto avansu numatoma išmokėti apie 323 mln. litų tiesioginių išmokų, o iš viso už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus iki metų pabaigos žemdirbiams ketinama išmokėti daugiau kaip 424 mln. litų (įskaitant avansinius mokėjimus). Likusi tiesioginių išmokų dalis, daugiau kaip 637 mln. litų, bus išmokama iki 2012 metų birželio 30 dienos.

Pagrindinės tiesioginės išmokos (ES lėšos) už 2011 metus turėtų būti apie 365 Lt/ha, iš tos sumos avansu numatoma išmokėti po 145 Lt/ha.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos