baneris leidinys

maatc_valdybaPaskutiniajame Kontrolės komiteto posėdyje buvo diskutuojama apie Marijampolės atliekų tvarkymo centro (MAATC) veiklos rezultatus per pirmuosius šio centro gyvavimo metus. Buvo išsakytos pastabos dėl atliekų tvarkymo rajone.

Nuotr. Bendrovės administracijos atsakingieji asmenys pripažino, jog kol kas centras dirba nuostolingai.

Kontrolės komiteto iniciatyva Šakiuose lankėsi MAATC‘o administracijos atsakingi asmenys. Susitikimo metu buvo aptarta nuo 2010 metų rugsėjo 1 dienos Marijampolės apskrityje veikiančio MAATC‘o sistema. Komunalinių atliekų tvarkymo sistemos sukūrimui buvo išleista apie 45 mln. litų. Didžioji lėšų dalis buvo skirta iš ES fondų. Per minėtąjį laikotarpį Šakių rajone vietine rinkliava buvo planuota surinkti 3 mln. 331 tūkst. 626 litų, tačiau surinkta 2 mln. 200 tūkst. 200 litų. Tai sudaro 66 proc. visų apmokėtų sąskaitų. Komiteto narys K. Gudelevičius pastebėjo, jog šių metų pirmąjį pusmetį mokesčių surinkimo rezultatai tikrai geresni.

K. Gudelevičius akcentavo, jog didžioji rajono gyventojų dalis aprūpinta konteineriais. Tačiau išlieka aktuali konteinerių pastatymo problema. Taip pat nerimą kelia šiltuoju metų laiku bloga konteinerių dezinfekcija. Per vienerius  MAATC‘o sistemos veiklos metus buvo gautos 84 pretenzijos dėl konteinerių vagysčių, sudeginimų, sulaužymų, taip pat dėl perpildytų konteinerių. Kontrolės komitetas MAATC‘o atstovus ragino peržiūrėti atliekų išvežimo grafikus, kad nebūtų perpildytų konteinerių.
 
MAATC‘o direktorius A. Mieliauskas dar kartą pabrėžė, jog centro vaidmuo – atliekų tvarkymo valdymas, jo tikslas – valdyti sistemą taip, kad atpigtų paslaugos. Pasak A. Mieliausko, siekiama, kad kuo mažiau būtų atliekų, jos būtų apdorotos. „Vienerių metų rezultatai rodo, kad rūšiavimas nėra pakankamas. Marijampolės savivaldybėje, kur anksčiau pradėtas rūšiavimas, antrinių žaliavų surinkta dvigubai daugiau nei bendrai Vilkaviškio ir Šakių savivaldybėse“,- kalbėjo direktorius. Į naująjį Marijampolės regioninį sąvartyną per praėjusius metus buvo atvežta 62 tūkstančiai tonų atliekų. Jų būtų gerokai mažiau, jeigu atliekos, prieš patekdamos į sąvartynus, būtų atidžiai rūšiuojamos. Jeigu gyventojai sąmoningai rūšiuotų ir tvarkytų atliekas, didelė jų dalis taptų antrinėmis žaliavomis, kurias pardavus gautos lėšos atitektų sistemai administruoti ir tuo pačiu ją atpigintų. Marijampolėje antrines žaliavas iš taip vadinamų „varpų“ (spalvotų konteinerių) surenka „Marijampolės švara“, kuri jas dar kartą rūšiuoja ir parduoda perdirbėjams, o pusę gautų lėšų atiduoda MAATC-ui. Pasak A. Mieliausko, nuo 2009 metų apskrities atliekos vežamos į naująjį sąvartyną. Sąvartyne iš keturių sekcijų viena jau pilnai užpildyta. Pagal tokias atliekų vežimo apimtis, pasak A. Mieliausko, po 12 metų reikės naujo sąvartyno. Tačiau susitikime buvo išsakytos austrų ekspertų išvados, kad kuo daugiau bus rūšiuojamas atliekos, tuo labiau jų surinkimas ir tvarkymas brangs.  

Šakių rajone atliekas tvarko konkurso būdu šiai veiklai atrinktas operatorius UAB „Paslaugos šakiečiams“. Bendrovės direktorius Antanas Miliūnas išreiškė pastabas, kad MAATC‘as vėluoja atsiskaityti už suteiktas paslaugas. MAATC‘o atstovai tai pripažino ir neslėpė, jog kol kas centras dirba nuostolingai. Nuostoliai siekia kelis milijonus litų. Apskrityje nėra nusistovėjusios vieningos mokesčių rinkimo tvarkos, sunkiausiai  centrui bendrauti sekasi su Kalvarijos ir Vilkaviškio savivaldybėmis.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos