baneris leidinys

darzeliaiGintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį ketvirtadienį vykusio Kontrolės komiteto posėdžio metu aptarti dviejų rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų – Šakių „Berželio“ mokyklos ir Gelgaudiškio vaikų darželio „Eglutė“ atliktų auditų rezultatai. Pasirodo, kaip anksčiau, taip ir dabar, pagrindine problema darželiuose išlieka už vaikų lankymą vengiantys susimokėti tėveliai.

Nuotr. L. Viliūšienės (kairėje) vadovaujamai įstaigai nei savivaldybės kontrolieriai, nei Kontrolės komitetas neturėjo didesnių pastabų.

„Kad šimtu procentų viskas buvo tvarkinga, negalėčiau pasakyti, tačiau džiugu, kad tiek buhalterė, tiek įstaigos vadovė stengiasi įsisavinti standartus ir susitvarkyti“, - apie „Berželyje“ atliktą auditą kalbėjo savivaldybės kontrolierė Asta Domeikienė.  Tiek ji, tiek „Berželio“ mokyklos vedėja Lina Viliūšienė pripažino, kad ne tik šiame, bet ir kitose ikimokyklinio ugdymo įstaigose viena didžiausių problemų – tėvų įsiskolinimai bei nemokėjimas už vaikų lankymą. Pasak įstaigos vadovės L. Viliūšienės, jos vadovaujamai įstaigai viena šeima skolinga 360 litų. „Berželyje“ tai didžiausias įsiskolinimas. Kiti tėvai skolingi po 20 – 40 litų, tačiau susumavus visas skolas išeina ne tiek ir mažai - ilgalaikiai įsiskolinimai siekia beveik 2 tūkst. litų „Skolas išieškoti tikrai sunku. Kai kurios jau velkasi ne vienerius metus. Yra, kad skolingi net tie, kurie jau mokosi šeštoje klasėje. Būna ir žodžiu prašome ir laiškus siunčiame, skambiname“, - tikino L. Viliūšienė.
 
Gelgaudiškio darželio „Eglutė“ vedėja Vilma Vidrienė taip pat kalbėjo, kad nemokūs tėveliai - viena didžiausių problemų, tačiau čia ji nėra tokia aktuali, kaip „Berželyje“. „Beviltiškų skolų turime 200 litų, o tų, kurių įmanoma išsireikalauti, apie 900 litų“, - tikino vedėja. Ji komiteto nariams kalbėjo, kad būtų gerai, jog galiotų bendra tvarka, kurioje būtų numatyta, kiek laiko nemokant už darželį darželio administracija turi teisę vaiką braukti iš sąrašų. Tam pritarė ir kontrolierė. Be to, būtina susižiūrėti, kad, tarkim, viename darželyje auklėtinį išbraukus, jis nebūtų priimtas į kitą rajono darželį. Kontrolės komitetas nusprendė, kad bendra tvarka turėtų pasirūpinti Švietimo ir sporto skyrius. Siūlyta, jog reikėtų parengti tipinę sutartį ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, kur būtų akcentuota, kaip išieškoti skolas.

Kalbėdama apie „Eglutę“ A. Domeikienė šios įstaigos vadovei negailėjo ir komplimentų. Nors V. Vidrienė darželiui vadovauja tik dvejus metus, ugdymo įstaiga per tą laikotarpį labai pasikeitė, išgražėjo. Vedėja prisiminė, jog pradžia nebuvo lengva, nes ji paveldėjo nulinį ūkį, tai yra, jai pradėjus dirbti nebuvo nei darbuotojų asmens bylų, nei pareigybių aprašymų ar reglamentuoto etatų skaičiaus. Tuo labiau, kad darželį teko perimti ne pačiame gražiausiame kontekste. „Dabar tikrai labai tvarkomi popieriniai dalykai ir darželis pastebimai atsigavo, išgražėjo“, - konstatavo kontrolierė. Pasak V. Vidrienės, darželis atsigavo tik per projektinę veiklą, tačiau nori nenori, kaip tikino vedėja, reikia galvoti apie pastato apšiltinimą bei šildymo sistemos renovaciją. „Kapitaliai susiremontavome daugiau nei 90 proc. visų savo patalpų, tačiau šildymo sistema – tiksinti bomba. Jei apšiltintume pastatą, manau, sutaupytume apie 50 proc. sumos, nes dažnai šildome orą ir kabančius varveklius“, - kalbėjo „Eglutės“ vedėja.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos