baneris leidinys

Nuo ateinančiųjų metų verslo liudijimai kainuos net 90 litų daugiau nei šiemet. Tokį sprendimą spalio 31 dienos posėdyje priėmė rajono savivaldybės taryba. Kadangi nuo spalio 1 dienos minimali alga padidėjo iki 850 litų, tai šiai sumai pritaikius pajamų mokesčio tarifą, nustatytas 1530 litų fiksuotas pajamų mokesčio dydis. 2012 metais šis dydis siekė 1440 litų. Taip pat patvirtintas ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2013 metais vykdomai veiklai, rūšių ir dydžių sąrašas.

Pasibaigus 2011 metų lengvatoms, kai verslo liudijimą buvo galima įsigyti už 120 litų, šiemet jis kainuoja net 12 kartų brangiau - 1440 litų, o kitais metais kainuos dar daugiau – 1530 litų. Tačiau, pasak rajono savivaldybės Biudžeto ir turto skyriaus vedėjos Egidijos Grigaitienės, nežiūrint į padidėjusią kainą, 70 proc. gyventojų verslo liudijimus įsigyja su lengvatomis. Verslo liudijimai ateinančiais metais išlieka tik tiems, kas užsiima pačiomis smulkiausiomis veiklomis, nes sumažėja verslo rūšių, kuriomis galima verstis įsigijus verslo liudijimą. „Ateinančiais metais juridinis asmuo, teikiantis fiziniams asmenims paslaugų daugiau nei už 150 tūkst. litų per metus, negalės dirbti su verslo liudijimu, o turės įsigyti individualios veiklos pažymą, - teigė E.Grigaitienė. - Tačiau ši  galimybė geresnė nuslėpti mokesčiams. Už verslo liudijimus susimokama tikrai nedaug, nes visiems metams įsigyjančių nėra. Jei perkama – tai tik mėnesiui, savaitei ar keletui dienų, o dirbama ilgiau. Taip ir gudraujama.“
 
Mažesnis fiksuoto pajamų mokesčio dydis nustatomas atskiroms gyventojų grupėms – neįgaliesiems, asmenims, sulaukusiems pensinio amžiaus, motinai ar tėvui, vienam auginančiam vaikus iki 18 metų arba vyresnius, jei jie mokosi dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, moksleiviams, dieninių skyrių studentams, besiverčiantiems tradicinių amatų veikla ir kt. Iki šių metų spalio 1 dienos įsigyti 547 verslo liudijimai, 382 iš jų - su lengvatomis. Į rajono savivaldybės  biudžetą įplaukė 171 tūkst. 732 litai. Daugiausiai verslo liudijimų įsigyta prekybai, kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų bei soliariumų veiklai. Taip pat atgijo ir apdailos  bei specialieji statybos darbai - stogų dengimas, pamatų klojimas, betonavimas ir kt. veikla. Praėjusiais, 2011 metais, rajono gyventojai įsigijo 795 verslo liudijimus ir sumokėjo 31 309 litus pajamų mokesčio. Daugiausiai verslo liudijimų per pastaruosius metus rajone buvo įsigyta prekybai, žemės ūkio paslaugų bei kirpyklų veiklai, pastatų atstatymui bei remontui.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos