Vertino artojų rudeninį arimą

arimasKiekvienas žemdirbys patvirtins, kad arimas – viena svarbiausių žemės dirbimo technologijų, nuo  kurios priklauso derlingumas. Atkreipti dėmesį į kokybišką arimą skatina antrus metus organizuojamas rudeninio arimo konkursas. Rajone išaiškinti geriausiai laukus ariantys žemdirbiai – vienas jų rajonui atstovaus konkurso respublikiniame ture.

Nuotr. Vertinimo komisija, nustatydama arimo kokybę, atsižvelgė į 12 kriterijų.   

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, Lietuvos artojų asociacija ir LR Žemės ūkio ministerija antrą kartą organizuoja rudeninio arimo konkursą. Iki lapkričio pirmos dienos šalies rajonuose buvo atrenkami geriausieji artojai. Spalio 29 dieną vertinimo komisijos nariai: Žemės ūkio konsultavimo tarnybos augalininkystės konsultantė Modesta Gedvilaitė, Žemės ūkio skyriaus specialistas Albertas Navarskas, ūkininkas Vintautas Kasparevičius, Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės pirmininkas Petras Puskunigis lankėsi septyniose rajono seniūnijose, kur apžiūrėjo 11 konkurso dalyvių laukus. Pagal konkurso reikalavimus žemdirbių buvo paprašyta parodyti 5 ha suartą lauką. Pasak augalininkystės konsultantės M. Gedvilaitės, komisijos narių apžiūrėti arimai atrodo neblogai. Komisija konstatavo, kad artojų dažniausia ir nebe didžiausia klaida - viršytas greitis. Ariant paprastai rekomenduojama laikytis 7 km/val. greičio. Vertintas arimo tiesumas, piktžolių apvertinas, šiaudų išlipimas į paviršių – viso 12 konkursui taikytų kriterijų. Iš 11 konkursantų geriausiai įvertinti Egidijaus Kazlausko iš Degutinės kaimo laukai, jis rajonui atstovaus respublikiniame ture. Antrąją vietą rajone laimėjo Ramūnas Sinkevičius iš Judrių, trečiąją - Audrius Žemaitis iš Šiaudinės kaimo. Praėjusį trečiadienį rajono nugalėtojo laukus apžiūrėjo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos socialistas Alfonsas Malinauskas. Absoliutus respublikinio rudeninio arimo konkurso nugalėtojas paaiškės iki lapkričio 15 dienos.  

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip atsikratote žaliosiomis atliekomis?

klausimelis 04 16Dalė iš Griškabūdžio:

Lapus, daržovių atliekas kompostuojame. Po to kompostą naudojam ant daržo. Nugenėtas medžių šakas patys susismulkinam ir naudojam kaip kurą. Žinau, kad žaliąsias atliekas galima vežti į tam skirtas aikšteles. Bet kai kaime gyveni, tai nereikia niekur vežti. Be to, tokių atliekų nedaug ir susidaro. Nupjauta žolę dedu apie medelius, krūmus. 

klausimelis 04 16 2

Ilma iš Šakių:

Šiuo metu gyvenu bute. Tad dėl žaliųjų atliekų tvarkymo ir rūpesčių neturiu. Jeigu tvarkomės, pasigrėbiam apie daugiabutį, tai sukraunam į krūvas, kurias po to išveža seniūnija. Be abejo, žinom, kad reikia atsakingai ir gamtoje elgtis poilsiaujant, todėl ir laužą tik tam skirtose vietose kūrenam, dar ir šiukšles, kitų paliktas, surenkam.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.