baneris leidinys

sesupeSima KAZARIAN

Kiekvieną mokesčių mokėtoją piktina nepasisekę viešieji pirkimai. Spauda jau ne kartą rašė, apie vėluojančius UAB „Kamesta“ darbus. Bėdų savivaldybei netrūksta ir su kitais rangovais.

Nuotr. Šešupė valoma nebus: pigaus projektuotojo nekokybišką projektą rangovai vykdyti atsisakė, motyvuodami, kad tai sukompromituotų jų firmą.

Rangovas perkamas pats pigiausias ir tokiu atveju darbų kokybę dažniausiai lemia visiškas atsitiktinumas. Savivaldybės tarnautojai jau pavargo nuo pigių pažadų, o greitai ir kokybiškai darbus atliekančias firmas skaičiuoja vienetais.

Šešupę valyti atsisakė

Nors spaudoje labiausiai pagarsėjo UAB „Kamesta“, nereikia manyti, kad tai vienintelė firma, kuri kelia savivaldybei bėdų. Daug laiko, nervų ir pastangų kainavo ir Šešupės valymo projektas. Viešųjų pirkimų metu nupirktas projektuotojas suprojektavo 40 cm gylio grunto valymą, nors užaugusių augalų šaknys siekia ir 110 cm.
 
Rangovo generalinis direktorius atsisakė dirbti pagal tokį projektą motyvuodamas tuo, kad nenori kompromituoti savo firmos. „Po dvejų metų mane keiktumėte“, - paaiškino jis.

Kaip teigia administracijos direktoriaus pavaduotojas Algimantas Damijonaitis, pigus projektuotojas ir suprojektuoja pigiai: „Teko sustabdyti darbus, dėl to net važiavau į Aplinkos ministeriją, teko įtikinti viceministrą, kad atkeltų terminą. Šiuo metu Šešupės valymo projektas vėl „užsuktas“ iš naujo: vėl daromas naujas projektas, vėl bus perkami rangovai.“

Savivaldybė tikisi, kad pavyks nupirkti tuos pačius rangovus, kurie, kaip anksčiau minėta, neapsiėmė vykdyti darbų dėl nekokybiško projekto. Jie turėtų užsiimti ir Šešupės užtvankos darbais. „Tai būtų tas pats kompleksas ir mes būtume iš tiesų labai patenkinti“, -kalbėjo administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Nenori likti „ant ledo“

Grįžkime prie liūdnai pagarsėjusios UAB „Kamestos“ pažadų. Paskutinis jų – atvažiuoti į Šakius spalio 25 dieną. Ar atvažiavo?

„Nieko jie neatvažiavo. Parašė raštą, kad jei leis orai, tai per lapkritį ištaisys sugadintus kelius. O tie orai tikrai neleis. Mes juos duosime į teismą“,- sakė administracijos direktorius Juozas Puodžiukaitis.

Nemažai nervų ištampiusi UAB „Kamesta“ prisižadėjo daug, o įgyvendinta tik maža dalis. Vis dar problemiškos V. Grybo, J. Basanavičiaus, P. Vaičaičio gatvės Šakiuose.

Lukšiuose smulkų broką UAB „Kamesta“ lyg ir aptaisė. Turbūt ne vieno mašinos vairuotojo širdis sudrebėjo išgirdus nemalonų ausiai trenksmą, kai važiuodamas tamsoje pataikė į paliktas duobes - taisant kelius nebuvo padėta jokių įspėjamųjų ženklų.

Kaip žinoma, pretenzijų reiškimo laikas yra ribotas – po metų tai daryti jau bus per vėlu, nes paskutinis terminas yra 2013 metų rugsėjo 1 diena. „Nenorime likti „ant ledo“ – praeis garantija ir liks problema neišspręsta“,- susirūpinęs A. Damijonaitis.

Šiuo metu yra ruošiami dokumentai teismui, į kurį bus kviečiama UAB „Kamesta“. Jau išsiųstas įspėjimas. Savivaldybė, ilgai bandžiusi apeliuoti į firmos vadovų sąžinę ir laukusi teigiamų poslinkių iš jų pusės, nuo šiol kreiptis į firmą atsisako bet kokiu klausimu ir bendraus tik per advokatus.

Suvaldyti sudėtinga

A. Damijonaičio tvirtinimu, tokių rangovų, kurie nori apimti kuo daugiau, bet trūksta „pajėgų“, yra nemažai: „Jie apsiima padaryti pigiai ir daug, o žmonių trūksta, pinigų taip pat. Tada turime problemų.“

Kartais būna ir pasiseka, tuomet darbai eina greitai ir sklandžiai. „Tos, kurios turtingesnės, netgi dirba į priekį, nors pinigai nesumokėti. Jos investuoja, nes turi iš ko. Būna net mes patys nespėjam atsiskaityti, nes agentūrose pinigai sukasi lėčiau. Taip buvo Gelgaudiškio dvaro statybose. Gerai dirbo UAB „Rūdupis“, kuris statė sporto salę Sintautuose“. Tačiau jei firma pinigų pati ne kažką turi, visi darbai stoja“,- pasakojo A. Damijonaitis. Jo teigimu, suvaldyti tokias pigias firmas iš tiesų yra sudėtinga, jų darbus reikia nuolat stebėti: dažnai naudojamos prastos medžiagos, netenkina darbo kokybė.

Patirtis byloja, kad tas, kuris nežiūri į kokybę, o tik į kainą, visą laiką moka dukart, šiuo atveju moka mokesčių mokėtojai.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos