baneris leidinys

stankevicius2Sima KAZARIAN

Nors Algirdas Stankevičius Kidulių seniūnu dirba dar tik pusantrų metų, tačiau jau spėjo įvesti keletą naujovių.

Nuotr. Kidulių seniūnas teigė, kad gyventojai netrukus galės naudoti savo kompostą.

A. Stankevičiaus iniciatyva kiduliečiai turi atskirą kompostavimo aikštelę, miestelyje vakarais ilgiau bus apšviestos gatvės.

Turės savo komposto

Pradėjęs dirbti seniūnu Algirdas Stankevičius pamatė, kad tvarkant seniūnijos aplinką rudenį nėra kur dėti lapų, nugenėtų medžių šakų ir savo iniciatyva įrengė kompostavimo aikštelę. Į ją galima vežti tik organines atliekas, lapai ir šakos metami į atskirus plotus.

Kol kas atliekos dar nėra susikompostavusios, tačiau kai tai atsitiks, gal bus norinčių šį kompostą naudoti, mano A. Stankevičius.
 
Anksčiau visas organines atliekas tekdavo vežti dvylika kilometrų už Kidulių, kur jos būdavo metamos į seną išdžiūvusį tvenkinį. „Kai pradėjau čia dirbti, ištyrinėjau vietas, kadangi jų dar gerai nepažinojau, ir suradome vietą, kur dabar ir kompostuojame. Ji buvo patogesnė, nes daug arčiau – tik 2,5 kilometro nuo miestelio. Ten anksčiau buvo laidojami galvijai. Padarėme kompostavimo vietą, kelią, uždėjome užtvarą, kad nevežtų statybinio laužo. Aplink auga pušelės ir bet kaip neprivažiuosi“,- pasakoja A. Stankevičius.

Ekonomija ir gatvių apšvietime

Kitas seniūno projektas – pakeisti gatvių apšvietimą. Senuosius 250 vatų šviestuvus jis keičia 70 vatų ekonominiais. „Pas mus gatvių apšvietimas buvo praktiškai neatnaujintas. Tai padarę sutaupysime pinigų elektrai ir galėsime ilgiau laikyti apšviestas gatves“, - teigia seniūnas, planuojantis atnaujinti senus šviestuvus iki Naujųjų metų. Jų jau yra nupirkta 20.

A. Stankevičiaus teigimu, apšvietimas suryja nemažus pinigus, nes iki šiol už dvi su puse valandos per mėnesį tekdavo pakloti du su puse tūkstančio litų.

Vargas su socialiniais būstais

Seniūno dėmesys krypsta ir į socialinius būstus, kurių jis per savo trumpą darbo laiką jau yra ne vieną pagerinęs.

Į vieną jų, Voveriuose, įdėti plastikiniai langai, sutvarkyta elektra, įvestas vandentiekis, kanalizacija, pamūrytos krosnys. „Atėjo gyventi mama su vaiku. Dar papildomai gavome lėšų, darėme, kad viskas būtų, kaip reik“,- pasakojo seniūnas, kuris socialinių būstų atnaujinimui gauna tris tūkstančius litų. Gudlaukyje buvo pakeistas socialinio būsto stogas – vietoje šiferio uždengta skarda, padarytas remontas. Čia gyvens šeima su šešiais vaikais.

Socialinių būstų yra 25, taigi su trimis tūkstančiais ne ką tenuveiksi, tačiau po truputį yra daroma - keičiami langai, dedamos durys. Pernai buvo pakeistos Spurgų dvaro kaminų kepurės, aplopytas stogas, nutinkuotas vakarinis fasadas.

„Avarinių pastatų daug, bet nėra už ką jų tvarkyti“, -pasakojo A. Stankevičius.

„Problemų tiek daug, kad nežinau..“ – sako seniūnas. Dvylika metų dirbęs statybose, savivaldybės administracijoje ir galiausiai tapęs seniūnu A. Stankevičius teigia, kad nuomonę, kuriame darbe dirbti sunkiausia, geriau pasilaikys sau.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos