baneris leidinys

zivileGintarė MARTINAITIENĖ

Marijampolės teritorinė darbo birža įgyvendina Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Jaunimo užimtumo didinimas“, kurio tikslas – skatinti jaunimo iki 29 metų užimtumą, sudarant galimybes įgyti praktinių įgūdžių ir įsitvirtinti darbo rinkoje. Ar šia parama naudojasi mūsų rajono darbdaviai?

Nuotr. Ž. Unguvaitytė teigė, jog jauni žmonės be patirties – tik privalumas, jie pasiryžę mokytis ir tobulėti.

Kaip informavo Marijampolės teritorinė darbo birža, nuo projekto pradžios, tai yra nuo rugpjūčio 1 dienos, šioje programoje dalyvavo 125 jaunuoliai. Šakiuose tokių jaunuolių – 33. Iš jų 26 (asmenys iki 29 metų) įdarbinti būtent pagal „Jaunimo užimtumo didinimas“ programą (virėjas, pardavėjas, floristas, administratorius, soc. pedagogas, statybos inžinierius, visuomenės sveikatos specialistas ir kt.), pagal darbo įgūdžių rėmimo priemonę įdarbinti septyni kvalifikuoti asmenys iki 29 m., pradedantys darbinę veiklą pagal įgytą specialybę (eigulys, dizaineris, plaukimo treneris, apskaitininkas, elektronikos inžinierius). Palyginimui galima paminėti, kad Marijampolėje pagal ES finansuojamą projektą buvo įdarbinti 42 asmenys, Vilkaviškyje – 50.
 
Šakiuose daugiausiai aukštos kvalifikacijos specialistų įdarbino bei suteikė galimybę darbo įgūdžiams įtvirtinti UAB „Graphicnode“. Šia galimybe, kaip praneša Darbo birža, nemažai pasinaudojo ir UAB „Vitremsta“.

Niekam ne paslaptis, kad darbo rinkoje dažnai pageidaujami patyrę ir jau darbo patirtį turintys asmenys, tad jaunimas dažnai tiesiog ignoruojamas. UAB „Graphicnode“ projekto vadovė Živilė Unguvaitytė kitos nuomonės. Ji sako, jog jų bendrovei kaip tik geriau tie žmonės, kurie be patirties. „Pas mus ateina nesugadinti, jauni, pasiryžę mokytis žmonės. Mes į juos investuojame, suteikiame sąlygas tobulėti“, - kalbėjo Ž. Unguvaitytė. Apie Marijampolės teritorinės darbo biržos finansuojamą projektą ji atsiliepė tik gerai, nes darbdaviams už įdarbintus pagal priemonę asmenims mokama 50 proc. darbo užmokesčio subsidija ir nuo jo apskaičiuotų „Sodros“ įmokų. Tad nauda, verslininkės nuomone, net nediskutuotina. „Mes vietoj vienos darbo vietos už tą patį galime įkurti dvi ir dar didiname įmonės produktyvumą“, - privalumus vardijo UAB „Graphicnode“ vadovė.

Darbo įgūdžių įgijimo rėmimas organizuojamas Darbo biržoje registruotiems darbingo amžiaus bedarbiams, turintiems kvalifikaciją, bet neturintiems reikalingų darbo įgūdžių. Pagal minėto projekto abi aktyvios darbo rinkos politikos priemones iki birželio 30 dienos rajone planuojama subsidijuoti 70 asmenų iki 29 metų. Tad darbdaviai, norintys pasinaudoti finansine parama, dar turi laiko.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos