baneris leidinys

seredziusAsta GVILDIENĖ

Ateitis priklauso nuo mūsų pačių, nuo sugebėjimo geriausias idėjas paversti veiksmais, sėkmingai organizuoti ir valdyti savo gyvenimą. Pasak gerai žinomo mūsų krašto verslininko Donato Seredžiaus, daugiau kaip dešimtmetį užsiimančio žemės ūkio technikos atsarginių detalių mažmenine ir didmenine prekyba, naujos verslo idėjos išplėtė verslo kryptis ir paskatino bendradarbiauti su Rytų šalimis.

Nuotr. Jau daugiau kaip dešimtmetį savo verslą plėtojantis šakietis D.Seredžius šiais metais galutinai apsisprendė keisti ir siaurinti savo veiklos kryptį – jis užsiims vien didmenine prekyba.

Verslą pradėjo prieš keturiolika metų


Nuo 1999 metų Šakiuose prekybos žemės ūkio technikos atsarginėmis detalėmis verslą pradėjęs Donatas Seredžius žemdirbiško krašto žmonėms nuo seno gerai žinomas. Žemės ūkio specialistu dirbęs vyras ne tik išmanė apie techniką ir buvo vienas iš UAB „Barzdų agroservisas“ įkūrėjų, bet ir realizavo save užsiimdamas prekyba. Tuo laikotarpiu rajone vyko verslo įmonių kūrimosi stadija ir tai buvo ta niša, kurią reikėjo užpildyti. Iš pat pradžių D.Seredžius neapsiribojo vien mažmenine atsarginių detalių prekyba, pats ieškojo galimybių prekes vežtis tiesiogiai iš gamintojų,- importavo iš Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos. „Tuo metu žemdirbiai atsarginių detalių savo technikai galėjo įsigyti tik vienintelėje Vytauto Šedbaro įmonėje „Rūkas“, - prisimena verslininkas. - Todėl, daug nesvarstydamas, įkūriau individualią įmonę „Vuorė“. Verslas buvo sėkmingas, pelnas augo, tik 2008 - ekonominės krizės metais, kiek pamenu, užfiksavome kelių procentų apyvartos kritimą, bet po metų ir vėl atsigavome. Todėl nuolat plėtėmės, kūrėme naujas darbo vietas, įsteigėme įmonės „Vuorė“ parduotuves Jurbarke, Kėdainiuose, prieš penketą metų ryžomės užsiimti nauja prekybine veikla ir Šakiuose atidarėme statybinių bei apdailos prekių parduotuvę.“
 
Keičia veiklos kryptį

Pasak D.Seredžiaus, atėjo pokyčių metas, nes visų veiklų, kuriomis užsiėmė verslininkas, jau pasidarė neįmanoma aprėpti. „Šiais metais galutinai apsisprendėme – keičiame ir siauriname veiklos kryptį, - prasitarė jis. – Pardavėme statybinių prekių parduotuvę (čia jau dirba UAB „SCAN prekyba“) ir žemės ūkio technikos detalių parduotuvę Jurbarke. Parduotuvės Kėdainiuose atsisakėme jau anksčiau“. Nuspręsta užsiimti vien didmenine prekyba. D.Seredžiui gimė naujas sumanymas – tiekti komplektuojančias detales Lietuvos įmonėms, kurios užsiima žemės ūkio technikos ir kitokių įrengimų gamyba. „Šiuo metu įmonėje vyksta esminiai pasikeitimai, -  „įsiliejame“ į kitą, stambesnę įmonę. Vietoj „Vuorės“ Šakiuose žemdirbiams savo paslaugas nuo kitų metų jau teiks  UAB „Specagra“. Bus prekiaujama ne tik atsarginėmis detalėmis, bet ir įvairia žemės ūkio technika,“ - ateities vizija dalijosi verslininkas. - Ši bendrovė yra oficialus Čekijos įmonės „Zetor“, gaminančios traktorius, atstovas  Lietuvoje.“ Nors atsisakius kelių parduotuvių, darbuotojų skaičius sumažėjo perpus, tačiau pradėjus įgyvendinti naujas idėjas, planuojama įdarbinti dar keletą žmonių.

Bendradarbiaus ir su kitomis šalimis

UAB „Vuorė“ nuo pat savo veiklos pradžios bendradarbiauja su Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos žemės ūkio technikos atsarginių detalių gamintojais. Prieš keletą metų užsimezgę D.Seredžiaus ryšiai su kitų šalių verslininkais, šiandien tampa dar glaudesniu bendradarbiavimu. Ieškoma galimybių Italijoje, Kinijoje ar Indijoje žemės ūkio technikos atsargines detales ar ruošinius gaminti ir pigiai, ir kokybiškai. Prekių patikimumą garantuos gaminių sertifikavimas ir jų patikros, suteiksiančios gaminiui garantiją. „Nuo seno vyrauja nuomonė, kad geriausi žemės ūkio technikos atsarginių detalių gamintojai yra Baltarusijoje ir Ukrainoje. Atėjo laikas pakeisti tokį įsisenėjusį požiūrį. Kokybiškos ir nebrangios atsarginės detalės gali būti sėkmingai gaminamos ir kitose šalyse.“ Verslininkas prasitarė ir apie dar vieną naują veiklos kryptį - eksportą. Kadangi šiuo metu Kinijoje, pasak D.Seredžiaus, vyksta ekologinių produktų ažiotažas, ketinama ieškoti partnerių lietuviškų ekologiškų prekių eksportui į šią šalį.

Verslui Lietuva nėra palanki

Įmonės savininko teigimu, Lietuva nėra palanki verslui - čia  verslininkų pečius slegia vieni didžiausių mokesčių Europoje. Išsivysčiusiose pasaulio šalyse nėra taip, kad žmogus, tik pradėjęs verslą, mokėtų tokius pačius mokesčius, kaip besiverčiantis juo keletą metų - pradedantiesiems reikėtų sudaryti visai kitokias verslo kūrimo ir plėtros sąlygas. „Džiugu, kad kardinaliai pasikeitė Mokesčių inspekcijos požiūris į verslininkus, kad neliko verslą žlugdančių „žiaurių akcijų“, kaip būdavo prieš šešerius-septynerius metus. Dabar į šią instituciją drąsiai galima paskambinti ir pasiklausti, pasikonsultuoti. Dėmesys verslui rajone, deja, kaip buvo, taip ir liko labai menkas. Į kai kuriuos savivaldybės valdininkus atsimuši kaip į sieną,“ - dalijosi pastebėjimais D.Seredžius, tikintis, kad visos krizės kažkada praeina, kad turime gyventi ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų...

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos