baneris leidinys

Bendradarbiaujant su Šakių valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba Gintauto Liepuonio vadovaujama Medžiotojų ir žvejų draugija įspėja rajono medžiotojus imtis visų saugumo priemonių siekiant išvengti klasikinio kiaulių maro protrūkio.

Siekiant apsaugoti Šakių rajoną nuo gresiančio klasikinio kiaulių maro, imamasi griežtesnės kontrolės. Įspėjama, kad Šakių rajono kiaulių augintojai, privatūs veterinarijos gydytojai privalo nuolat stebėti laikomų gyvulių sveikatos būklę. Pastebėjus gyvulių susirgimus ar gaišimus būtina nedelsiant informuoti ūkį aptarnaujantį veterinarijos gydytoją ir Šakių valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

Šakių medžiotojų ir žvejų draugijos medžiotojų būrelių nariai įspėjami paimti sumedžiotų šernų kraujo ir parenchiminių organų mėginius tyrimui dėl afrikinio ir klasikinio kiaulių maro. Turėjus kontaktų su šernais medžioklės metu, ar dorojant šernieną, kiaulių laikymo vietoje reikėtų nesilankyti bent 48 valandas, o apie turėtą kontaktą su šernais informuoti kiaulių laikymo vietos atsakingą asmenį. Medžiotojai, kurie patys laiko kiaules, po medžioklės į kiaulių laikymo vietą turėtų eiti tik kruopščiai nusiprausę po dušu, pasikeitę rūbus ir dezinfekavę avalynę.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos