baneris leidinys

pirkimasSima KAZARIAN

Miestuose jau seniai įsibėgėjo kalėdinė prekyba,  į šventinį šurmulį įsitraukia ir šakiečiai.

Mažesniuose šalies miestuose ir rajonų centruose išlaidos šventinėms vaišėms planuojamos beveik tokios pačios kaip ir praėjusiais metais, o planuojančių nepirkti dovanų dalis išaugo nuo 3 proc. iki 16 proc. Tokias tendencijas atskleidė „Swedbank“ užsakymu atliktas tyrimas.

Kalėdos – rimtas reikalas

Kalėdinis pagyvėjimas Šakių parduotuvėse jaučiamas, tačiau ypatingo entuziazmo šakiečiai kol kas nerodo. Tiesa, prekybos centruose po keliasdešimt procentų skelbiamos akcijos ir nuolaidos susidomėjimo sulaukia. Pasak prekybininkų, mūsų rajono gyventojai ypač laukia nuolaidų, nes atpigintų prekių lentynų nespėja pildyti. Nuolaidos taikomos įvairiems dalykams: eglutėms, žaisliukams, alkoholiui, maisto produktams. Išskyrus akcijinius produktus, maistu šakiečiai apsirūpinti kol kas neskuba.
 
Pasak UAB „Gulbelės prekyba“ direktoriaus Artūro Streleckio, Šv. Kalėdos yra rimtas reikalas ir joms ruošiamasi iš anksto. „Šiemet siūlome dvigubai daugiau nei pernai žaislų, rūpinamės, kad vaikai ir tėveliai rastų, ko reikia, ir kad pripildytų dovanų maišą neišleidę visų pinigų“,- teigė A. Streleckis. Jau prasideda prekyba žaliomis eglutėmis. Dirbtinės eglutės populiarumo taip pat nepraranda.

Ko labiausiai nori dovanų?

Swedbank“ užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, labiausiai po egle lietuviai trokšta rasti dovanų čekį (15 proc.), grynuosius pinigus (13 proc.) ar knygą (11 proc.). Grynieji pinigai labiausiai pradžiugintų jaunesnius 18-25 metų respondentus, tuo tarpu vyresnieji labiausiai džiaugtųsi knyga.

Dažniausiai gyventojai po eglute slėps kosmetiką ir parfumeriją, dovanų čekius bei skanumynus ir gėrimus. 15 proc. apklaustųjų nurodė ketinantys dovanoti grynuosius pinigus,  24 proc. draugus ir šeimos narius ketina pradžiuginti juvelyriniais dirbiniais ir aksesuarais.

Mūsų rajone dovanų čekiai taip pat išlieka populiari dovana. Gyventojai gaus indų, sveiko maisto, kosmetikos parduotuvių čekius.

Netaupė iš anksto

Rajonų savivaldybėse daugiau dėmesio skiriama šventiniam stalui, o ne dovanoms“, − sako „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadovė Odeta Bložienė. Ji pastebi, jog rajonų gyventojai neturi galimybės šventėms skirti didesnių lėšų dar ir todėl, jog čia nepopuliarus išankstinis taupymas. Tyrimas parodė, kad net 64 proc. rajonų centruose gyvenančių žmonių šventinio laikotarpio išlaidoms nesiruošia ir nekaupia iš anksto. „Kai šventės užklumpa „netikėtai“, o vaišės ir dovanos perkamos iš gruodžio atlyginimo, erdvės didinti išlaidas praktiškai nėra“, − teigia O. Bložienė.

Pasak O. Bložienės norint, jog per šventes neskaudėtų galvos dėl išlaidų dovanoms ir jos džiugintų artimuosius, dovanas reikėtų parinkti apgalvotai ir kryptingai bei jų pirkimui ruoštis iš anksto. Iki Kalėdų liko 20 dienų, tiek neužtenka šventiniam biudžetui sukaupti. Bet tikrai pakaks šventinio valgiaraščio ir dovanų sąrašo suplanavimui bei racionaliam įgyvendinimui.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos