baneris leidinys

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad nuo sausio 4 dienos, panaikintas reikalavimas iš Lietuvos vežamiems galvijams atlikti kraujo mėginių tyrimus dėl mėlynojo liežuvio ligos. Sprendimas priimtas atsižvelgus į Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto atliktą vertinimą dėl mėlynojo liežuvio ligos viruso nustatymo Lietuvoje.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus dr. Jono Miliaus teigimu, vienas svarbiausių uždavinių buvo panaikinti bet kokius įtarimus dėl mėlynojo liežuvio ligos Lietuvoje ir užtikrinti, kad mūsų šalies gyvulių augintojai galėtų laisvai prekiauti kitose Europos Sąjungos valstybėse.

,,Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba imasi visų profilaktikos ir prevencijos priemonių, būtinų užkirsti kelią gyvūnų užkrečiamosioms ligoms,  tačiau nuolat turime išlikti budrūs ir pasiruošę bet kokių gyvūnų užkrečiamųjų ligų protrūkiams. Mums pavyko įtikinti kaimynines ir Europos Sąjungos šalis, kad Lietuvoje nėra mėlynojo liežuvio ligos, todėl papildomų tyrimų išvežamiems gyvūnams atlikti nebereikės. Tyrimai bus atliekami tik tokie, kokių reikalauja veterinariniai sertifikatai prekybai su Europos Sąjungos ir trečiosiomis šalimis,“ – pabrėžė J. Milius.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba yra parengusi ir nuolat vykdo mėlynojo liežuvio ligos kontrolės programą bei šios ligos neatidėliotinų priemonių planą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos