baneris leidinys

2013 m. antrąjį ketvirtį šalies nefinansinių įmonių  pajamos už parduotas prekes ir suteiktas paslaugas sudarė 55,5 mlrd. litų. Tai 7,8 procento daugiau nei prieš metus.  
 
Daugiausia pelno uždirbo didmeninės ir mažmeninės prekybos ir nekilnojamojo turto operacijų įmonės. Palyginus su ankstesniu ketvirčiu, žymiai išaugo sausumos transporto, žalios naftos ir gamtinių dujų gavybos bei gėrimų gamybos įmonių pelnas. Kai kurių veiklų, tokių kaip baldų gamyba ir informacinės paslaugos, įmonių pelnas sumažėjo daugiau nei 2 kartus, o labiausiai sumažėjo kitos asmenų aptarnavimo veiklos bei chemikalų ir chemijos produktų gamybos įmonių pelnas – daugiau nei 3 kartus. Pirmąjį šių metų ketvirtį dirbusios nuostolingai statybos, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų bei oro transporto veiklos rūšių įmonės antrąjį ketvirtį uždirbo pelno.

Vidutinis įmonių pelningumas sudarė 5,8 procento (2012 m. II ketv. – 6,2, 2013 m. I ketv. – 3,6 proc.).

Pelningai dirbusių įmonių dalis 2013 m. antrąjį ketvirtį sudarė 67,7 procento ir buvo didesnė nei praėjusių metų antrąjį (66,3 proc.) ir šių metų pirmąjį (58,6 proc.) ketvirčius.

Per pirmąjį šių metų pusmetį šalies įmonės gavo daugiau nei 109 mlrd. litų pajamų, o jų ikimokestinis pelnas siekė beveik 5,2 mlrd. litų. Palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, pajamos padidėjo 9,1 procento, o pelnas išliko beveik toks pat.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos