baneris leidinys

kongresasGalbūt savo elektroniniame pašte arba socialiniame tinkle ne vienas šakietis jau matė jaunatvišką Zanavykų sąšaukos plakatą. Tikriausiai ne vienam kilo klausimų ir abejonių, ką man gali pasiūlyti šis renginys.
 
„Būtent į šį klausimą pirmiausia ir noriu atsakyti – kongresas šaukiamas ne tam, kad duotų. Atvirkščiai, į jį turime susirinkti tam, kad duotume patys: Šakiams, savo aplinkai, gimtajam kaimui, draugams. Svarbiausia mintis, kurią norime pranešti - Šakiai tikrai nėra pati blogiausia vieta gyventi, kaip praėjusią savaitę paskelbė Lietuvos laisvosios rinkos institutas. Bet jie privalo tapti žymiai geresne vieta kurti verslą, dirbti, ugdyti vaikus“,- teigė Šakių verslo informacijos centro direktorė Daiva Palukaitienė

„Didžiausias potencialas slypi kiekviename iš mūsų, jei tik nesame abejingi savo kraštui. Tą potencialą ir norime išnaudoti kongrese, sukurdami lojalumo programos gaires. Jų plėtojimui, įgyvendinimui svarstoma galimybė kurti naują „skėtinę“ organizaciją, apimsiančią įvairiausių sričių asociacijas, įstaigas ir organizacijas, iniciatyvias asmenybes. Diskusijomis ir rezoliucija dėl šios idėjos įgyvendinimo planuojama užbaigti Zanavykų sąšaukos darbą. Kongreso rezultatyvumas tiesiogiai priklausys nuo mūsų aktyvumo, savo pozicijos ir pasiūlymų išsakymo ekonomikos, kultūros, švietimo ir sveikatinimo darbo grupėse. Visose šiose grupėse labai laukiami jauni žmonės, kuriems, manome, Šakių ateitis rūpi labiausiai. O tai, kuo šiandien gyvi mūsų krašto jauni žmonės, kokias problemas sprendžia, kokias galimybes mato, išties, gali papasakoti tik jie patys. Tuomet kartu su iniciatyviais verslininkais, savivaldybės specialistais, grupės moderatore docente Jurgita Šiugždiniene  ieškosime jaunimo darbo ir verslo galimybių Šakiuose, būdų darniam ekonomikos skatinimui“,- pasakojo D. Palukaitienė.

 Jaunimo saviraiškos, kultūringo laisvalaikio problemas kartu su kraštiečiu Arvydu Vidžiūnu spręs kultūros darbo grupė. Švietimo sritis bus skirta karjeros planavimui, motyvavimui keltis tikslus ir baigus mokslus grįžti į gimtąjį kraštą. Prioritetus sudėlioti šioje grupėje padės moderatorius KTU gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis. Stiprią komandą sveikatinimo problemų sprendimui tikisi suburti darbo grupė, moderuojama gydytojo Algirdo Klimaičio, planuojanti nagrinėti sveikatos rodiklius, ypač paauglių sveikatos problemas, ir ieškoti būdų pasiūlyti žmonėms daugiau ir geresnių sveikatinimo paslaugų.

Tam, kad darbo grupės galėtų  sėkmingai dirbti, pirmojoje kongreso dalyje numatyta ir keletas pranešimų, apžvelgsiančių rajono demografinę - socialinę situaciją (prof. Bronislovas Gruževskis) ir  ūkio raidą (regioninės plėtros skyriaus vedėjas Vitas Girdauskas). Profesorius Vytautas Pranulis žada susieti mūsų kultūrinės savasties fragmentus su ekonomine ktrašto raida, o projektų ekspertas Žydrūnas Šipka  praktiniais pavyzdžiais iliustruoti jaunimo galimybes.  

„Jeigu kongreso temose ir darbo grupėse dar neiškeltos kažkam labai svarbios problemos, kiekvienas tai galės padaryti tiesiog kongrese. Bet tam būtina jame dalyvauti, nes tik iš aktyvumo gimsta geri dalykai“,- teigė D. Palukaitienė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos