baneris leidinys

Pačiame rudens darbų įkarštyje, kuomet didžiausia nelaimingų atsitikimų darbe tikimybė, Valstybinės darbo inspekcijos darbuotojai pradeda patikrinimus, ar saugiai ūkiuose sandėliuojama žemės ūkio produkcija. Tokios planinės saugos ir sveikatos akcijos ūkiuose vykdomos kasmet.
 
Per šiuos metus žemės ūkio įmonėse įvyko 42 nelaimingi atsitikimai darbe, iš šio skaičiaus 39 žmonės susižalojo lengvai, 3 – sunkiai. Šiemet pavyko išvengti žmonių žūčių. Pernai per tą patį laikotarpį žuvo 1 darbuotojas, 2 susižalojo sunkiai, o 46 – lengvai. Darbuotojai nuskęsta grūdų aruoduose, patiria traumas nukritę nuo neaptvertų estakadų, transporto priemonių priekabų, juos sužaloja veikiantys įrenginiai, krentantys sandėliuojami šiaudų ryšuliai. Šakių rajone nelaimingų atsitikimų ūkiuose šiemet nebuvo užfiksuota.

Kaimyniniame Jurbarko rajono Vadžgirio kaime šių metų rugpjūčio 7-ąją grūdų aruode nuskendo 13-metis paauglys. Jis įkrito į išbetonuotą duobę, į kurią pilami atvežti grūdai. Iš duobės berniukas pats išlipti negalėjo, nes krentančių grūdų srovė jį įtraukė gilyn. Jurbarko rajono policijos komisariato duomenimis, nelaimė įvyko vaikams žaidžiant. Atlikto inspektavimo metu nustatyta, kad grūdų priėmimo duobė buvo neapsaugota kolektyvinės saugos priemonėmis, todėl darbo aplinka tapo pavojinga sveikatai ir ūkininko darbuotojams, ir pašaliniams asmenimis.

Kaip įspėja darbo inspektoriai, darbdaviai ypač atidžiai turėtų parengti darbui jaunus asmenis – neturėdami patirties bei darbų saugos žinių, gerai nesusipažinę su savo darbu, dar neišmokę tinkamai įvertinti jo keliamos rizikos, jie nukenčia dažniausiai. Todėl gyvybiškai svarbu prižiūrėti jaunų asmenų darbą, užtikrinant, kad būtų taikomi saugaus darbo metodai, aiškinant jų svarbą, patiems rodant gerą pavyzdį. Ypač tai taikytina praktiką atliekantiems studentams, mokiniams, talkinantiems ūkiuose, naujai priimtiems darbuotojams. Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis, tiriant nelaimingus atsitikimus darbe nustatyta, kad kartais ir patys ūkininkai nežino nei mechanizmų veikimo principų, nei saugių darbo metodų, neturi įrenginio naudojimo techninės dokumentacijos valstybine kalba, taigi, negali deramai apmokyti saugiai dirbti ir savo darbuotojų.

Žemės ūkis – vienas iš rizikingiausių ekonominės veiklos sektorių ir nelegaliems darbuotojams, todėl čia traumų tikimybė yra gana didelė. Nelaimingo atsitikimo atveju „nelegalai“ negali pasinaudoti valstybės teikiamomis socialinėmis garantijomis, visos su gydymu ir nedarbingumu susijusios išlaidos gula ant jų ir jų artimųjų pečių. Inspektoriai įspėja, jog tikrinimų metu bus kreipiamas dėmesys ne tik į darbuotojų saugą ir sveikatą, bet ir į tai, ar visi ūkyje dirbantys asmenys yra tinkamai įdarbinti (pasirašytos darbo sutartys ir apie tai laiku pranešta „Sodrai“ arba naudojami paslaugų kvitai).
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos