baneris leidinys

sernaiPastaraisiais metais rajono ūkininkai vis dažniau patiria žalą, kuomet  laukiniai žvėrys nuniokoja pasėlius, papjauna naminius gyvulius. Nuo šių metų birželio 18 dienos, įsigaliojus „Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos įstatymo“ pakeitimams, ūkininkams numatyta papildoma žalos kompensavimo tvarka.
 
Nuotr. Kasmet laukiniai žvėrys ūkininkų pasėliams bei pamiškėse gyvenantiems sodybų šeimininkams pridaro nemažai žalos.
 
Lėšos prevencinėms priemonėms

Kaip pastebi rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfridas Vigelis, kasmet rajone už medžioklės plotų nuomą iš medžiotojų būrelių surenkama apie 100 tūkst. litų. Savivaldybės fonde lieka 70 proc., o Aplinkos ministerijai atitenka 30 proc. šių lėšų. „Pagal specialiosios programos naujas nuostatas numatyta finansiškai remti žemės sklypų, kuriuose medžioklė nėra uždrausta, savininkus, valdytojus ir naudotojus, įgyvendinančius žalos prevencines priemones, kuriomis jie siekia išvengti medžiojamų gyvūnų daromos žalos. Tai būtų želdinių apdorojimas repelentais, teritorijos aptvėrimas tvoromis ar apsauginėmis juostomis, želdinių, gerinančių laukinių gyvūnų natūralias mitybos sąlygas veisimas ir kitos priemonės,“- sakė  A. Vigelis. Sodybų savininkai ir ūkininkai turi galimybę savo sklypus apsaugoti nuo laukinių žvėrių daromos žalos ir teikti prašymus dėl išlaidų kompensavimo  rajono savivaldybės Ūkio skyriui. Būtina pateikti prekių įsigijimo bei kitus reikalingus dokumentus. Savivaldybėje sudaryta speciali komisija per metus paskirsto maždaug 70 tūkst. litų. Kaip pastebėjo A.Vigelis, jau daugelį metų šia parama naudojosi Šakių miškų urėdija, nes ji kol kas vienintelė turėjo teisę kreiptis dėl lėšų, panaudotų prevencinėms priemonėms (tvoros, tinkleliai ir kt.) kompensavimo. Dabar, priėmus įstatymo pakeitimus,  ir ūkininkai turi teisę pretenduoti į šias lėšas. Žemės ūkio skyriaus vedėjas ragina žemdirbius būti aktyviais ir pasinaudoti numatyta parama.

Padengs dalį vilkų padarytos žalos

Nuo šių metų spalio 1 dienos, pagal minėto įstatymo pakeitimus, numatyta iš tų pačių lėšų ūkininkams kompensuoti ir vilkų padarytą žalą naminiams gyvūnams. „Manyčiau, dar šiais metais reikėtų palikti tam tikrą rezervą žalai atlyginti. Šių metų pabaigoje jau keli rajono ūkininkai patyrė nuostolių dėl vilkų,- buvo papjautos kelios avys ir veršelis. To paties fondo lėšos dar gali būti naudojamos ir kartografinės bei kitos medžiagos, reikalingos medžioklės plotų vienetams sudaryti arba paskirstyti, paruošimui“,- sakė vedėjas. Jis priminė, kad nuostolių kompensavimo tvarka gana griežta, todėl būtina turėti visus reikalingus dokumentus. Vienas iš pagrindinių,- pažyma, kad gyvūno liekanos buvo utilizuotos bendrovėje „Rietavo veterinarinė sanitarija“.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos