baneris leidinys

Alytuje verslui sudarytos tokios sąlygos ir skiriama tiek dėmesio, jog šakiečiai kol kas gali tik pavydėti. Alytaus pavyzdys akivaizdžiai rodo, kad valdžios vaidmuo didinant verslumą yra didžiulis.
 
Šakių verslo klubo bei valdžios atstovai praeitą savaitę susitiko su Alytaus miesto Investicinių projektų skyriaus vedėja Neringa Rinkevičiūte-Bakum ir apžvelgė pramonės situaciją Alytuje, siekdami šią patirtį pritaikyti ir mūsų rajone.

Alytaus pramonės parkas yra didžiulis 56 ha plotas, sutvarkytas projekto lėšomis su 23 investuotojams parengtais sklypais. Sklypai tarybos sprendimu išnuomojami ne konkurso tvarka, o pasirašant investicijų sutartį, kurios pagrindinė sąlyga yra 2,5 mln. litų investicijų į 1 hektarą per dvejus metus nuo sutarties pasirašymo. Įvykdęs sąlygas, investuotojas penkerius metus visiškai nemoka nekilnojamojo turto ir žemės mokesčio, o dar penkerius metus jie mažinami 50 procentų. Beje, ši mokesčių lengvata, iš pradžių taikyta tik Pramonės parke besikuriančioms įmonėms, labai pasiteisino ir dabar jau taikoma visiems investuotojams mieste, jeigu jie įvykdo investicijų sąlygas. Taip 80 hektarų buvusio namų statybos kombinato teritorija virto užsienio investuotojų zona, medvilnės kombinato teritorijoje daugiausia kuriasi lietuviškas gamybinis verslas. Kai į savivaldybę pasibeldžia investuotojas, statybos leidimo išdavimas jam užtrunka nuo 10 dienų iki mėnesio, netgi į du mėnesius „sutelpa“ procesas nuo prašymo išnuomoti žemę pateikimo savivaldybės tarybai iki statybos leidimo gavimo.

Alytaus miesto savivaldybėje gyvuoja visuomeniniais pagrindais veikianti Verslo koordinavimo taryba, turinti patariamąjį balsą priimant sprendimus, lemianti Verslo plėtros programos lėšų skirstymo kryptis kiekvienais metais. Įdomu, kad Alytus, turintis vieną didžiausių verslumo indeksų, verslumo skatinimui, verslo plėtrai kasmet skiria  apie 240 tūkst. Lt, t.y. po 4 Lt vienam gyventojui, kai mūsų rajone verslo plėtrai skiriama suma dažniausiai nesiekia 1 Lt vienam gyventojui.  Alytiškiai ne konkurso tvarka remia naujų darbo vietų kūrimą, skirdami po 3 tūkst. litų kiekvienos naujos darbo vietos išlaidų kompensavimui, dalyvavimą parodose, įmonės steigimo išlaidas, privalomus darbų saugos ir kitus mokymus.

Alytuje šakiečiams teko bendrauti ir su vienu Verslo koordinacinės tarybos nariu, VšĮ „Kepyklos gatvės prekybos ir paslaugų miestelis“ direktoriumi Rimu Švedkausku.  Įstaiga buvo įkurta tam, kad būtų galima lengviau koordinuoti gatvėje įsikūrusių įmonių veiklą, siekiant bendrų tikslų. Tie tikslai - pritraukti investicijas ir pirkėjus būtent į Kepyklos gatvę, padarant ją patrauklia, patogia, siūlančia platų prekių ir paslaugų asortimentą. Infrastruktūros projektus gatvėje koordinavo ir vykdė savivaldybė, o VšĮ „Kepyklos gatvės prekybos ir paslaugų miestelis“ rūpinosi rinkodara, pvz., per projektinę veiklą organizavo 3 dienų mugę, ženkliai padidinusią šio paslaugų ir prekybos rajono žinomumą. Ateityje planuojama daugiau rinkodaros priemonių, kad informacijos ir prekių ženklų jūroje nepasimestų tos 44 gatvėje įsikūrusios įmonės. Beje, VšĮ priklauso tik 10, o kitos 34, pasak UAB „Lankava“ direktoriaus Manto Karaliaus, labiau linkusios stebėti iš šalies, bet direktorius  pastebi,  kad situacija keičiasi.  
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos