baneris leidinys

seminarasSima KAZARIAN  
 
Gruodžio pabaigoje lukšietės rinkosi į seminarą apie verslumo ugdymą, kuris vyko Zyplių dvaro konferencijų salėje. Jo metu moterys turėjo progą pabendrauti su patyrusia lektore, pasidalinti savo idėjomis ir padrąsinti viena kitą imtis verslo.
 
Nuotr. „Daugelis bankrutavusių verslininkų apgailestauja patyrę nesėkmę ir sakosi sudėję daugybę pinigų. Bet ar kas nors to prašė? Prieš darant, visada turite pamąstyti, ar kam nors to reikia“,- įspėjo L. Mogenienė.
 
„Pagrindinė mintis, kurią noriu jums įdiegti yra ta, kad ne šventieji puodus lipdo. Negalvokite, kad kiti gali, o jūs ne. Kiekvienas norintis gali verslą pradėti ir iš jo užsidirbti pinigų pragyvenimui“, -seminaro dalyvėms aiškino lektorė Laima Mogenienė. Ji tvirtino, kad svarbiausia, pradedant verslą, turėti ryžto, tačiau kiekvieną idėją būtina labai gerai ir nuosekliai apgalvoti. „Verslo planas gimsta po inkubacinio periodo, kai jūs savo unikalią idėją nešiojatės širdyje ir galvoje, nuolatos svarstote apie ją, klausiate artimų žmonių, kurie tikrai neišduos, patarimo. Po to ieškote galimybių, kaip būtų galima visa tai įgyvendinti. Tada, kai idėja yra išnešiota, kai jūs mintyse jau praktiškai visa tai esate padarę, būtent tada prasideda planavimas, ką kaip ir nuo ko pradėti. Nors jūs realybėje verslą tik pradedate, bet jūsų mintyse jis jau yra išsivystęs. Suvokite, kad idėja yra materiali, viskas, kas materialu, pirmiausiai prasideda nuo idėjos“,- dalijo patarimus L. Mogenienė.

Moteris teigė, kad nebūtina orientuotis į stambų verslą, vakaruose labai paplitę maži verslai, kurie pilnai patenkina jų savininkų poreikius. „Teko susipažinti su kirpimo meistrų pora, kuri per dieną priima du klientus. Visą kitą laiką leidžia žaisdami golfą, ilsėdamiesi, keliaudami. Paklausiau, ar jie nenorėtų plėstis, tačiau šie atsakė, kad jiems to nereikia“,- kalbėjo L. Mogenienė. Ji akcentavo, kad reikia būti realistais ir prisitaikyti prie rinkos. Jei verslas nesiseka – kalta ne aplinka, o netikusi ar ne iki galo išvystyta idėja. „Daugelis bankrutavusių verslininkų apgailestauja patyrę nesėkmę ir sakosi sudėję daugybę pinigų. Bet ar kas nors to prašė? Prieš darant, visada turite pamąstyti, ar kam nors to reikia“,- įspėjo L. Mogenienė.

Lektorė turi turtingą patirties bagažą. Ji buvo Kauno regiono smulkių ir vidutinių verslininkų asociacijos direktorė, 2000–2004 m. vadovavo VšĮ „Verslininkų namai“, buvo Kauno regiono smulkių ir vidutinių verslininkų asociacijos valdybos pirmininkė, Kauno miesto trišalės tarybos narė, Kauno kolegijos Verslo fakulteto egzaminų komisijos pirmininkė. Šiuo metu dirba savo įmonėje „Verslo konsultantai“.

L. Mogenienė noriai dalijosi savo patirtimi su lukšietėmis visapusiškai stengdamasi įkvėpti joms drąsos ir pasitikėjimo imtis verslo. Moterys bendravo prie puodelio kavos, drauge pietavo ir kūrė verslo idėjas. Tiek, seminaras, tiek maitinimas buvo finansuojami Europos Sąjungos lėšomis. Kuratorė Skaistė Bakienė teigė, kad įgytos žinios buvo naudingos ir ji džiaugiasi, kad seminaras sulaukė susidomėjimo.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos