baneris leidinys

maciunieneAsta GVILDIENĖ
 
Mūsų amžiuje užsiimti mėgiama veikla, tam pasitelkiant internetą, tapo ypač populiaru tarp kūdikius auginančių mamų. Ne išimtis ir Vilniuje gyvenanti šakietė Inga Mačiūnienė, įkūrusi savo internetinę vaikiškų prekių parduotuvėlę  „Gydu.lt“. Kol kas šios veiklos verslu nevadinanti I.Mačiūnienė sako, kad tai tik pačios susikurta darbo vieta – geriausia alternatyva užsidirbti pinigų auginant sūnų ir baigiant magistro studijas.
 
Nuotr. Šakietė Inga Mačiūnienė, kaip ir daugelis jaunų mamų, auginančių vaikučius, pasitelkusi internetą ėmėsi mėgiamos veiklos - sukūrė vaikiškų prekių parduotuvėlę  „Gydu.lt“.
 
Pasak I.Mačiūnienės, požiūrį į verslą suformavo kaime ūkininkaujantys tėvai. „Nuo mažens mačiau, kaip yra kuriama pridėtinė vertė. Šį supratimą papildė ekonomikos pamokos Šakių „Žiburio“ gimnazijoje. Iki šiol puikiai pamenu pamoką apie lūžio tašką ir už visas perduotas žinias esu labai dėkinga šakietei verslininkei Rasitai Grincevičienei, - atviravo pašnekovė. – Vėliau šias žinias papildė studijos ir gausybė ilgalaikių mokymų bei vienadienių kursų.“

Prekyba internetu I.Mačiūnienė susidomėjo dar besilaukdama kūdikio, o šios veiklos ryžosi imtis paslapčia nuo tėvų, tik tuomet, kai sūnui sukako metukai.  „Nenorėjau, kad jie nerimautų dėl to, jog per daug dirbu, juo labiau, kad sūnus iki šiol naktimis reikalauja dėmesio, tačiau visada žavėjausi laisve, kurią patiri dirbdamas sau“, - atviravo šakietė taip bandžiusi apsaugoti artimuosius nuo bereikalingų emocijų. Nors per savaitę jai tenka dirbti kur kas daugiau nei 40 valandų ir būna akimirkų, kai norisi viską mesti, tačiau tas laisvės jausmas, kai gali dirbti kada nori ir kiek nori, kai pats esi savo laiko šeimininkas, priverčia nurimti, peržiūrėti ataskaitas, surasti problemas ir, jas išsprendus, toliau tęsti darbą.

Palaikoma vyro ir tėvų, nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio sūnui pradėjus lankyti vaikų darželį, jauna mama nepanoro grįžti į darbą kaip samdoma darbuotoja, tad kur kas daugiau laiko dabar gali skirti prekybai internetu. Pasidomėjus, iš kur atsirado toks neįprastas ir unikalus, tačiau greitai įsimenamas jos parduotuvės pavadinimas „Gydu.lt“, I.Mačiūnienė paaiškino, kad jį padiktavo vienas iš mėgstamiausių vaikystės eilėraštukų „Gydu gydu katutes“.

Per dieną svetainėje  apsilanko maždaug 230 lankytojų. Pastovūs klientai sugrįžta kas trys mėnesiai. Keletas tokių klientų gyvena mūsų rajone. Paklausta, kodėl parduodami rūbeliai vaikams tik iki trejų metukų, I.Mačiūnaitė atsakė, jog nėra taip lengva susipirkti visų dydžių, visų spalvų ir dar visų modelių,juk norisi, kad apsilankęs klientas rastų tai, ko ieško. Tarkim, kad ir plaukimo ratai kūdikiams. Dabar šių prekių pasirinkimas „Gydu.lt“ pats didžiausias.

Kraštietė pasakojo, kad jos internetinėje parduotuvėje galima rasti prekių iš įvairių šalių. Kol kas jos perkamos iš didmenininkų Lietuvoje arba tiesiai iš Lietuvos siuvyklų ir mezgyklų. Ji prasitarė, kad kaip tik šiuo metu ieško siuvyklos ir mezgyklos, kurioms galėtų teikti unikalius užsakymus, ir džiaugtųsi, jei šios įmonės būtų iš gimtojo rajono. „Rūbelius užsakinėju pati, nes tiek iš asmeninės patirties, tiek iš klienčių atsiliepimų puikiai žinau, kokių rūbelių reikia mamytėms, - pasakojo I.Mačiūnienė. - Kol kas dirbu viena, tačiau nemažai paslaugų perku iš kitų. Čia jau Vilniaus privalumai. Dideliame mieste lengviau surasti žmogų  ar įmonę, kuri atliktų reikiamą paslaugą už priimtiną kainą. Aišku, labai noriu susirasti partnerę ar partnerį, tačiau tai nėra taip lengva. Kodėl? Todėl, kad ieškau tokio žmogaus, kuris ne tik galėtų investuoti, bet ir turėtų noro, žinių bei patirties.“

Prakalbus apie kainas, kas ypač aktualu kiekvienam pirkėjui, jauna mama patikino - kainos nesikandžioja. Viskas parduodama rinkos ar net žemesnėmis kainomis. „Kadangi pati esu mama, tai puikiai suprantu, kiek tas rūbas vertas, kokie jo privalumai ar trūkumai, kokia kokybė. Tai ir turi įtakos kainai, - teigė I.Mačiūnienė.  – Rūbeliais, kuriais prekiauju, aišku, rengiu ir savo sūnų, tad puikiai galiu juos įvertinti.  Apie tuos, kurių nespėju išbandyti, atsiliepimų teiraujuosi pas klientes. Be abejo, nepatikusias prekes galima visada grąžinti. Nors iki šiol grąžinimų dar nepasitaikė.“

Prekės dažniausiai pristatomos naudojantis kurjerio paslaugomis, tačiau nemažai siuntų pas pirkėjus iškeliauja ir per Lietuvos paštą. Be to, yra  galimybė pradžiuginti mažuosius ir tuo atveju, kai pats pirkėjas gyvena užsienyje. „Tėveliai nuperka rūbelius būdami užsienyje ir siunčia juos Lietuvoje likusiems artimiesiems, - pasakojo pašnekovė. –  Dalis siuntų iškeliauja į užsienį, tik brangiau kainuoja persiuntimas. Dažniausiai visi naudojasi galimybe, perkant už 100 Lt gauti nemokamą prekių pristatymą tiek paštu, tiek per kurjerį. Akcijomis ir likučių išpardavimais, kai mažinama prekės kaina, daugiausiai naudojasi nuolatiniai klientai, žinantys rūbelių kainas.“

Jauna mama pasakojo, kad klientų atsiliepimų sulaukia gana dažnai. Ji džiaugiasi, jog jų daugiau teigiamų ir džiaugsmingų – žmonės dėkoja už žaibišką pristatymą ir džiaugiasi, kad sulaukė daugiau nei tikėjosi. Tokie atsiliepimai I.Mačiūnienę skatina tęsti ir tobulinti tai, ką pradėjo.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos