baneris leidinys

Praėjusį penktadienį, vasario 7 dieną, tradiciniame ūkininkų susirinkime daugiausia dėmesio buvo skirta  naujojo Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo nuostatų aptarimui.
 
Minėtas įstatymas sukėlė žemdirbių tarpe daug sumaišties ir nepasitenkinimo, kadangi nuo šių metų sausio 1 dienos apribotas žemės ūkio paskirties žemės  įsigijimas iki 500 hektarų. „Nors buvo bandyta pritaikyti tam tikrus saugiklius dėl žemės pardavimo užsieniečiams, iš tikrųjų atsirado tik daugiau apribojimų ir suvaržymų tiems, kurie šiuo metu ūkininkauja. Aš šį įstatymą vertinu kritiškai ir tikiuosi, kad artimiausiu metu bus priimti tam tikri pakeitimai“,- apie naująjį įstatymą kritiškai atsiliepė rajono ūkininkų susirinkime dalyvavęs Seimo narys Mindaugas Bastys.

Žemdirbiai pritarė rajono mero Juozo Bertašiaus pasiūlymui, kad  į Šakius būtina pasikviesti Žemės ūkio ministerijos specialistus ir patį ministrą, kurie rajono žmonėms atsakytų į visus rūpimus klausimus. Tarpininkauti sprendžiant šį klausimą apsiėmė Seimo narys M.Bastys. Planuojama , kad susirinkimas galėtų įvykti kovo 7 dieną.

Susirinkimo metu taip pat kalbėta apie skurdų šiemetinį rajono savivaldybės biudžetą, apie ketinimus kelių mokesčiu apmokestinti žemės ūkio techniką, apie numatytus akcizo mokesčio įstatymų pakeitimus. „Kaip Jums atrodo, ar padidintas akcizas degtinei išgelbės mūsų pensininkus? Jau dabar sklando šūkis: „Išgerk butelį, paremk pensininką“,- Seimo nario klausė rajono Žemdirbių asociacijos vadovas Rimantas Valiukas. Politikas neslėpė, kad akcizų didinimas nėra geriausia išeitis. Jo manymu, dar labiau padidės šešėlinė prekyba, tad surinkti daugiau pajamų vargu ar pavyks. Pirmiausia reikėtų keisti alkoholio vartojimo kultūrą. Šiuo metu Lietuvoje apie 12 milijardų litų plaukioja „šešėlinėje“ ekonomikoje.

Nacionalinės žemės tarnybos prie ŽŪM Šakių skyriaus vedėjas Algirdas Vaičiūnas minėjo, jog tarnyba jau gavo apie 80 prašymų dėl žemės pirkimo- paravimo dokumentų tvarkymo.

Šakių maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Alfonsas Kasiliauskas žemdirbius įspėjo, kad būtina griežtai laikytis visų numatytų priemonių, susijusių su afrikinio kiaulių maro prevencija. Šakių rajonas kol kas saugus, tačiau realus ligos užkrato išplitimo pavojus išlieka.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos