baneris leidinys

palukaitieneSima KAZARIAN
 
Šakių verslo informacijos centras pradeda dalyvauti projekte „Asistentas 4“, kurio lėšos atvers kelią solidesniems renginiams ir konsultacijoms.
 
Nuotr. „Projekte reikalaujama, kad Šakių verslo informacijos centro pagalba Šakių rajone turi įsikurti 9 naujos įmonės ir trejus metus būti išsaugotos ar sukurtos 35 darbo vietos“,- pasakojo D. Palukaitienė.
 
Atvyks patyrę verslininkai
 
Per pusantrų metų projekto laikotarpį numatyta 16 skirtingų informacinių renginių, kurie bus skirti įvairioms tikslinėms grupės – mokiniams, pradedantiems verslininkams, moterims ir kitiems. Numatoma, kad pirmasis renginys turėtų įvykti kovo mėnesį.

Taip pat projekte numatytos antrinio lygio konsultacijos, kurias teiks ekspertai. Į grupines ir individualias konsultacijos atvyks patyrę specialistai iš pagrindinių projekto partnerių – Lietuvos inovacijų centro ir Lietuvos pramoninkų konfederacijos. Jei prireiks konsultacijų, kurių minėtųjų organizacijų atstovai nebus pajėgūs suteikti, projekto lėšomis bus samdomi lektoriai iš kitų įstaigų ar organizacijų. Antrinėms konsultacijoms projekte numatyta 150 valandų.

Tikimasi, kad su būsimais ar esamais verslininkais bus aptariami Europos Sąjungos paramos, reglamentavimo, frančizės, veiklų licencijavimo, klasterių, verslo inovacijų ir kiti klausimai.

Pinigai ne už dyką

Į projektą, kurio vykdytojas yra Lietuvos verslo centrų asociacija, įeina ir pirminio konsultavimo paslaugos, kurias teikia Šakių verslo informacijos centras. Vadinasi, dalyvavimas projekte šiam centrui bus papildomas finansavimo šaltinis, projekto lėšomis bus dengiama dalis darbo sąnaudų. Visa projekto nauda bus beveik ketvirtadalis milijono – 247 tūkst. litų.

Projektu „Asistentos 4“ siekiama, kad pasinaudodamos valstybės parama įmonės išsaugotų darbo vietas, kad pagerėtų verslo aplinka. Ne veltui didžioji dalis projektų, finansuojamų pagal šią priemonę, vykdomi Marijampolės, Utenos regionuose, kur fiksuojamas mažiausias verslumo lygis šalyje: pareiškėjams iš šių regionų buvo pridėta papildomų balų.

Kad projektas būtų sėkmingai užbaigtas, teks pasiekti privalomus rodiklius: su Šakių verslo informacijos centro konsultacijų pagalba Šakių rajone turi įsikurti 9 naujos įmonės ir būti išsaugotos arba sukurtos 35 darbo vietos. Šios darbo vietos turi būti išsaugotos netgi trejus metus po projekto pabaigos. Įmonės turės pateikti pažymas, kad darbo vietos dar yra.

Laukia inovacijų

Pasak Šakių verslo informacijos centro direktorės Daivos Palukaitienės, dalyvavimas šiame projekte padės pastūmėti Šakių verslumą į priekį. Ji mano, kad įvykdyti projekto reikalavimus neturėtų būti sunku, nes centras nuolatos dirba su pradedančiaisiais verslininkais. „Kiekviename darbe tenka susitaikyti su tuo, kad ne viskas nuo mūsų priklauso, ne išimtis ir ši sfera, kuomet projekto rezultatai tiesiogiai priklausys ir nuo ekonominės situacijos rajone, ir nuo sėkmingo bendradarbiavimo“,- teigė D. Palukaitienė, kuri mano, kad Šakiai turėtų liautis save vertinę kaip išskirtinai žemdirbišką regioną. „Dirvonuojančių žemių jau nėra, vadinasi, visos jos yra „įdarbintos“ ir šitas verslas jau neturi kur plėtotis: jam nereikės nei daugiau žmonių – laikui bėgant, tobulėjant technikai, jų poreikis tik mažės. Nebus šiai šakai nei kur plėstis, nes žemių daugiau neatsiras, nebent jos pereis iš vienų rankų į kitas, tačiau tai realiai biudžetui įtakos neturės. Vadinasi, mums reikia galvoti apie kažką kitą. Daug vilčių yra dedama į pramonės zonos kūrimą Šakiuose, kur verslininkai turėtų geras sąlygas dirbti. Praeitą savaitę šnekėjau su žmogumi, kuris užsiimtų perdirbimu, tačiau turi tik sodybą, kur nėra komunikacijų. Išgirdęs apie savivaldybės planus jis labai nudžiugo“,- pasakojo D. Palukaitienė.

Ji norėtų, jog Šakiuose atsirastų inovatyvaus verslo modelis, žmonių, kurie turėtų idėjų imtis to, ko čia iki šiol dar nebuvo, kas turėtų nemažai perspektyvų. D. Palukaitienė neatmeta ir turistų aptarnavimo sferos, pavyzdžiui arbatinės steigimo prie dvaro. Vis tik ji sutinka, kad tam reikalingos nemažos investicijos, be to, būtina atitikti daugybę reikalavimų, o tai pradedančiajam verslininkui yra didelis iššūkis. „Į tokią vietą lengva ateiti tinklui, tačiau ne tam, kuris viską pradeda nuo nulio. Be to, turi būti garantuotas turistų judėjimas“,- kalbėjo D. Palukaitienė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos