baneris leidinys

muraskaVioleta SEREDŽIUVIENĖ
 
Šį pavasarį, gana anksti pabudus gamtai, rajono ūkininkai jau nuo kovo mėnesio sukruto ir pradėjo dairytis po savo laukus, planuoti artėjančio pavasario darbus. Šiemet žiema labiausiai nuskriaudė rytų Lietuvos žemdirbius, tuo tarpu Zanavykijos krašto ūkininkai ant gamtos pykti negali,- žieminiai javai ir rapsai peržiemojo gana neblogai. Žemės ūkio specialistai prognozuoja, jog šakiečių žemdirbių neturėtų nuvilti ir šiemetinis javų bei rapsų derlius. Ne vienas kalbintas ūkininkas patvirtino, kad šiemet darbymetis turėtų prasidėti su gera nuotaika ir gerais orais.
 
Girėnų kaimo ūkininkas, agronomas Vidmantas Muraška:
 
Apžiūrėjau laukus ir galiu drąsiai pasakyti, kad tikrai nieko baisaus per žiemą nenutiko, bent mano pasėliai tikrai neiššalo. Neretai mums būdingas suvalkietiškas perdėtas skrupulingumas. Tuoj puolama dėl visko dejuoti ir visus kaltinti. Na o darbymetis šiemet iš tiesų turėtų prasidėti bent dviem savaitėmis anksčiau nei pernai, - apie balandžio vidurį reikėtų pradėti sėti cukrinius runkelius. Žinoma, jei tik bus palankūs orai. Dabar aktualiausia yra žiemkenčių tręšimas, o po to planuoju pradėti sėti vasarinus kvietukus. Visa technika paruošta iš rudens, todėl darbymetis negąsdina. Nuotaika darbinga, dejuoti nėra dėl ko.
 
duobaSintautų seniūnijos ūkininkas Juozas Duoba:
 
Kol kas ankstoka kalbėti apie žiemkenčius ir būsimą derlių,- pasėliai dar vis atsigaudinėja. Tačiau pavasario darbymetis tikrai netrukus prasidės. Šiek tiek sujaukė žemdirbiams gyvenimą nauji įstatymai ir apribojimai dėl žemės pirkimo ir pardavimo. Atsirado nemažai nepatogumų, - parduodi savo turtą, o dėl jo pardavimo turi atsiklausti valdžios. Nenormalu. Tie, kas norėjo, jau seniai susipirko žemes, - ir mūsų ūkininkai, ir užsieniečiai. Gal čia tik daugiau vaizduojama, kaip rūpinamasi Lietuva ir jos žmonėmis. Bijoma leisti organizuoti referendumą dėl žemės pardavimo užsieniečiams. Nebijojome rusų ir sugebėjome jiems pasipriešinti, o dabar bijome Europos Sąjungos. Keista ir tiek.
 
 
brazaitisSudargo seniūnijos ūkininkas Vidmantas Brazaitis:
 
Ūkyje daugiausia sėjame žieminius kviečius, žinoma, šiek tiek sėjos turėsime ir pavasarį,- auginu vasarinius miežius ir kvietukus. Žieminio rapso pernai nusprendžiau nesėti. Geriausiai šiemet peržiemojo „Arktika“ veislės žieminiai kviečiai. Tuoj prasidės pavasariniai pasėlių tręšimai, o kol kas laukuose dar tyvuliuoja vanduo. Palyginus su ankstesniais metais, žieminiai javai šiemet peržiemojo daug geriau,- iššalo tik 20 hektarų. Iš viso turiu 240 ha dirbamos žemės. Prisipažinsiu, šiemet tikiuosi geresnio javų derliaus nei pernai. Sudargo krašte žemė nėra derlinga, - geriausia  tėra 45 balų našumo. Prie šakiečių ūkininkų mes nesilyginame. Todėl ir derliai mūsų kuklesni,- pernai grūdų kūlėm po 5 tonas iš hektaro. Gaila, kol kas dar nėra galutinių žinių dėl Europos Sąjungos paramos teikimo. Aišku, kad išmokų visoms ES narėms nesuvienodins, todėl belieka įgyvendinti projektus. Kitaip mums konkuruoti būtų labai sunku. Aš esu jau tris europinius projektus įgyvendinęs. Parama naudinga, tačiau ir įsipareigojimai didžiuliai. Mūsų ūkyje dar reikėtų investuoti į žemės ūkio techniką, nes ji kasmet sensta, susidėvi, tenka ją atnaujinti. Ūkis mišrus,- auginame ir kiaules. Deja, šiandien verstis kiaulininkyste jau neapsimoka,- pardavęs kiaulę, net savikainos negali atsiimti. Esu laikęs apie 300 kaulių, tačiau jų skaičių sumažinau ir dabar toliau mažinu, nes šios ūkio šakos ketinu apskritai atsisakyti. Lietuvoje auginamos kiaulės nereikalingos, nes pigi kiauliena sėkmingai atkeliauja iš Lenkijos. Dabartinės supirkimo kainos augintojų visiškai netenkina,- už kilogramą gyvo svorio mokama tik 0,95 Euro. Be to, smulkiems ūkiams keliami tokie patys veterinariniai reikalavimai, kaip ir didžiuliams kiaulininkystės kompleksas. Atsiranda įvairių problemų, su kuriomis sunku susidoroti.  Nuostolingai dirbti tikrai negalime ir nenorime. Tvartų duris užkalsim ir lauksim geresnių laikų.
 
monseviciusŠakių rajono, Bizierių kaimo Vytautas Monsevičius:
 
Kiek teko matyti, mūsų rajone, taip pat ir mano ūkyje, žieminių pasėliai atrodo gana neblogai. Kadangi iš rudens laukus buvome patręšę kompleksinėmis trąšomis, tai dabar pavasarį patręšėme tik salietra. Galiu net pasidžiaugti, kad mano žieminiai rapsai peržiemojo daug geriau negu ankstesniais metais. Darbymetis turėtų sektis neblogai, nes turima technika visa vakarietiška, naši. Sėklą jau ruošiame, beicuojame. Kai tik bus galimybės, išjudėsime į laukus. Ūkininkaujame kartu su sūnumi, turime apie 150 ha dirbamos žemės. Šį pavasarį sėsime vasarinių kviečių, miežių, vasarinio rapso, žirnių, pupų, kukurūzų. Turime mišrų ūkį, verčiamės ir pienininkyste, todėl tenka auginti ir pašarinių kultūrų. Auginame 40 melžiamų karvių. Nors spaudoje yra visokių nuomonių, tačiau aš tikiu tuo, kad pieno visais laikais trūko, reikės jo ir ateityje. Žmonių skaičius pasaulyje tik didėja, todėl ir maisto produktų poreikis tikrai didės. Manau, ūkininkams darbo niekada nepritruks.
 
 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos