baneris leidinys

verslo centrasSima KAZARIAN
 
Kalbant apie verslo vaidmens stiprinimą rajone, vis dažniau akys krypsta į Šakių verslo informacijos centro veiklą. Galvojama, kaip stiprinti šią organizaciją.
 
Nuotr. Savivaldybėje kalbama, kad Šakių verslo informacijos centro vadovui turėtų būti skirtas pilnas etatas, o ne pusė, kaip iki šiol.
 
Šakių verslo centras imasi iniciatyvos steigti verslo koordinavimo tarybą. Nors detalės dar svarstomos, manoma, jog naujoji taryba turėtų atstovauti verslininkams ir padėti pritraukti verslo investicijas į Šakius. „Matome gerą Alytaus pavyzdį, kuris yra ne vienintelis. Koordinavimo taryba būtų atsakinga už verslo zonų plėtrą, infrastruktūrą, mokestinę aplinką, su verslo paramos fondu ji neturėtų ryšio“,- apie galimas verslo koordinavimo tarybos veiklos gaires kalbėjo D. Palukaitienė. Vis tik svarstoma, ar tarybos tikrai reikia. „Turime pagalvoti, koks bus jos santykis su savivaldybe, rajono taryba. Reikia atsakyti į pagrindinį klausimą, kodėl mums reikia koordinavimo tarybos, kas gali garantuoti, kad ji bus naudinga?“- kalbėjo Regioninės plėtros skyriaus vedėjas Vitas Girdauskas. Mąstyta ir koks bus koordinavimo tarybos santykis su jau esančia grandiozine, daugelį rajono organizacijų apimančia Zanavykų sąšaukos asociacija. Savivaldybės atstovai būtų linkę verslo koordinavimo tarybos veiklą integruoti į minėtąją asociaciją. Jie įsitikinę, kad „daugiau yra mažiau“ – įvairių darinių pristeigimas dar negarantuoja to, jog jie turės realios naudos.

Diskutuojant apie verslumo kūrimą aptarti ir Vietos veiklos grupių projektai, kuriuose ateinančiais metais ypatingos sąlygos bus skiriamos verslui. „Manau, kad nuo šiol reikėtų kofinansuoti tik tuos projektus, kuriais sukuriamos naujos darbo vietos. Jei anksčiau būdavo daromi baliai su šiltais, šaltais patiekalais ir įvairiais lašais, tai dabar reikia visa tai sugriežtinti. Bendruomenes reikia remti, bet ten, kur yra pagrindas“,- aiškino meras. Susirinkusiųjų nuomone, iš bendruomenių turi atsirasti kuo daugiau verslo iniciatyvų.

Direktorei – tik 0,6 etato

Rajono vadovai pripažįsta, kad vargu, ar daug galima reikalauti iš verslo centro, kol jame viso labo dirba žmonės 2,5 etato. Direktorė Daiva Palukaitienė yra mokytoja ir verslo centre turi tik 0,6 etato, tačiau čia jai tenka nemaža atsakomybė. Jau kuris laikas rajono vadovai kalba, kad verslo centro direktorius turėtų dirbti pilnu etatu ir tik verslo centre. „Apie kokią darbo kokybę galima kalbėti, kai dėmesys paskirstomas tarp dviejų darboviečių? Tai yra atsakingos pareigos ir jas turi užimti žmogus, pilnai pasiruošęs visą save atiduoti šiam darbui. Reikia galvoti apie tai, kad direktorius čia turi dirbti pilną darbo dieną“,- kalbėjo rajono meras Juozas Bertašius.

Tvirtinant metinę Šakių verslo informacijos centro ataskaitą D. Palukaitienė jau paprašė sudaryti sutartį papildomoms dešimčiai valandų per savaitę, kurių metu galėtų konsultuoti verslininkus. „Per mažai jūs prašote, bazuokitės tame centre“,- teigė meras. D. Palukaitienė tikino, jog nederėtų darbų verslo centre ir mokykloje laikyti visiškai skirtingais. „Tai irgi yra tas pats konsultavimas, mokymas“,- aiškino direktorė, mokykloje dėstanti ekonomiką ir verslo vadybą.

Verslo klubas kreipėsi į savivaldybę prašydamas, kad dalis verslo centro uždirbtų pinigų čia ir pasiliktų. „Jau laimėtas vienas projektas, kuris atnešė nemažą finansavimą. Reikėtų pagalvoti, kokia uždirbtų lėšų dalis galėtų priklausyti verslo centrui“,- sakė A. Tarnauskas. Meras teigė, kad tai turėtų sudaryti bent jau 30 proc. „Man tokiam dalykui tikrai negaila, nes tai yra papildoma motyvacija ir paskata stengtis“,- teigė jis.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos