baneris leidinys

rimkunas benasVioleta SEREDŽIUVIENĖ
 
Šiemet pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimas prasidės balandžio 14 dieną, ateinantį pirmadienį. Ir žemdirbių, ir deklaracijas priimančių žemės ūkio specialistų darbą turėtų gerokai palengvinti atnaujinta kontrolinių žemės sklypų duomenų bazė.
 
Nuotr. Šakių seniūnijos specialistas žemės ūkiui B. Rimkūnas pataria žemdirbiams pasėlių deklaravimo darbų neatidėlioti paskutinei dienai.
 
Svarbu tai, kad šiemet pakeista ankstesnė nuostata. Dabar deklaruojantieji pasėlius valstybinėje žemėje neturės pateikti tos žemės naudojimo ar valdymo teisės patvirtinimo dokumentų. Šiemet bus griežčiau žiūrima į daugiamečių ganyklų deklaravimą, vyks tyčinio valdų skaldymo kontrolė. Deklaruoti žemės ūkio naudmenas ir kitus žemės plotus bus galima iki šių metų birželio 15 dienos. Kaip ir ankstesniais metais, pavėlavusieji šį darbą galės atlikti iki liepos 10 dienos, tačiau jiems už kiekvieną pavėluotą darbo dieną 1 procentu bus mažinamas  išmokos dydis.

Pernai Šakių rajone deklaracijas užpildė 3126 ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės, iš viso buvo deklaruota  apie 95 tūkst. hektarų žemės ūkio naudmenų pasėlių. Šiais metais, kaip ir anksčiau, deklaracijas žemdirbiai galės pateikti seniūnijose bei rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriuje. Tikimasi, kad žemdirbiai stengsis laiku atlikti šį svarbų darbą. Tiesioginėms išmokoms šiais 2014 metais taikomas pereinamasis laikotarpis. Pareiškėjams, kaip ir anksčiau, galioja tie patys reikalavimai: jie turi laikytis Geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų arba tam tikrais atvejais - turėti gyvulių. Pastarasis reikalavimas nustato, kad deklaruojantieji žemės plotus ir siekiantys tiesioginių išmokų, šiemet turi laikyti ne mažiau kaip 0,3 sutartinio gyvulio (SG) vienam deklaruotam pievų ir ganyklų hektarui.

Šakių seniūnijos specialistas žemės ūkiui Benas Rimkūnas pastebi, kad  žemdirbiai turėtų atvykti į seniūniją ne prasidėjus pasėlių deklaravimui, o gerokai anksčiau ir susitvarkyti visus žemės valdų duomenis. „Vieni žemę parduoda, kiti paveldi, pasikeičia žemės savininkai ir nuomininkai, o dokumentai būna tinkamai nesutvarkyti. Tuomet, kai prasideda pasėlių deklaravimas, žmogus turi labai daug papildomų rūpesčių ir nespėja laiku viską padaryti“,- sakė seniūnijos specialistas žemės ūkiui. Šakių seniūnijoje pasėlių deklaracijas turi užpildyti apie 600 ūkininkų bei žemės ūkio bendrovių. Pasak B.Rimkūno, paprastai pareigingiausi būna „trihektarininkai“ ir kiti smulkūs žemės savininkai, o stambieji ūkininkai turi daugiau rūpesčių, todėl dažniau keičiasi jų planai, o žemės deklaravimo darbus jie nukelia vos ne paskutinei minutei. Šakių seniūnijoje žemdirbiams paslaugas teiks du specialistai, mažesnėse seniūnijose dirba po vieną specialistą žemės ūkiui.

Naujuoju 2014–2020 m. finansavimo laikotarpiu žemės ir maisto ūkiui bei kaimo plėtrai planuojama skirti daugiau kaip 18 milijardų litų. Iš jų tiesioginėms išmokoms ketinama skirti 11,5 mlrd. litų, kaimo plėtrai – 6,8 mlrd. litų. Tiesioginių išmokų suma 2015–2020 m., palyginus su praėjusiu finansiniu laikotarpiu, yra didesnė net 70 proc. Nuo 2015 m. tiesioginės išmokos bus skiriamos tik aktyviems ūkininkams. Jos bus ribojamos – valstybės narės turės mažinti tiesiogines išmokas ūkiams, gausiantiems daugiau kaip 150 tūkst. eurų. Išskirti ekologiniu požiūriu svarbias vietoves, auginti įvairius pasėlius, išlaikyti tokio pat dydžio daugiametes pievas ir ganyklas,- tokie pagrindiniai reikalavimai „žalinimui“ arba išmokai už klimatui ir aplinkai naudingą žemės ūkio veiklą.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos