baneris leidinys

Šakiuose kovo 7 dieną vykusiame išplėstiniame žemdirbių susirinkime rajono žemdirbiai priėmė Rezoliuciją, kurioje įvardintos pagrindinės problemos žemės ūkyje ir reikalavimai, adresuoti aukščiausiems valdžios atstovams. Neseniai gautas atsakymas iš Seimo Kaimo reikalų komiteto.
 
Komiteto pirmininkas Saulius Bucevičius rajono žemdirbius informuoja, kad Seime pradedami svarstyti Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinojo įstatymo pakeitimo projektai ir kiti teisės aktai. Tokiu būdu bus siekiama apriboti spekuliaciją žeme, užtikrinti, kad žeme disponuotų tie fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie suinteresuoti užsiimti žemės ūkio veikla. Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas informuoja, kad numatoma keisti akcizais neapmokestinamų dyzelinių degalų skyrimo tvarką, kuomet Vyriausybė galės savo nutarimais keisti degalų normas.

Rezoliucijoje buvo iškeltas klausimas dėl nepakankamo lėšų skyrimo rajono kelių remontui ir žvyrkelių asfaltavimui. Kaip teigia S.Bucevičius, Kaimo reikalų komitetas pritarė Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo pakeitimui, kuriame numatyta savivaldybėms kelių priežiūrai, remontui ir plėtrai skirti 25 procentus lėšų vietoj dabartinių 20 proc.,  o 2015 metais šias lėšas padidinti iki 30 procentų. „Daugelis Rezoliucijoje teikiamų pasiūlymų bus aptarta su Žemės ūkio ministerija, svarstant Lietuvos kaimo plėtros 2015-2020 m. programą ir jos įgyvendinimo taisykles“,- rašoma Seimo Kaimo reikalų komiteto pateiktame atsakyme.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos