Įvertino Kiduliuose praūžusios vėtros žalą

komisijaSekmadienį praūžusi vėtra Kiduliuose plėšė pastatų stogus, laužė ir rovė medžius. Specialiai sudaryta komisija įvertino, kad padaryta žala yra 67 tūkst. 520 litų. Kokią dalį sumos galės padengti savivaldybė, kol kas neaišku.

Nuotr. Komisija apsvarstė visus paramos prašančiųjų prašymus, tačiau A. Damijonaitis (kairėje) pripažino, kad neaišku, kokią paramą savivaldybė galės suteikti.

Komisija, kuriai vadovauja administracijos direktoriaus pavaduotojas Algimantas Damijonaitis, taip pat priklauso Ūkio skyriaus specialistas Antanas Margelis bei Kidulių seniūnas Algirdas Stankevičius jau pirmadienį važinėjo po seniūniją, lankė gyventojus ir skaičiavo vėtros padarytus nuostolius. Pasak seniūno, iš viso dėl žalos atlyginimo pateikti devyni prašymai. Labiausiai, kaip ir informavome pirmadienį, nuniokotas Antano ir Reginos Mažikų gyvenamasis namas. Čia vėtra įsisuko ir nuplėšė ne tik namo stogą, bet ir nugriovė dalį antrojo aukšto sienos, neaplenkė ir ūkinio pastato stogo dangos. Komisija skaičiuoja, kad A. ir R. Mažikams padaryta žala siekia daugiau nei 41 tūkst. litų. Pensininkai turto draudę nebuvo, tad iš lėto patys bando šalinti vėtros padarytus nuostolius - kai kur jau užkalta plėvelė, kitur dar nespėjo to padaryti. Pasak seniūno A. Stankevičiaus, nugriauto antrojo aukšto gyventojai neplanuoja atstatyti, o tik uždengti dvišlaitį stogą ir jį paleisti žemyn.
 
Kitų nukentėjusiųjų žala vertinama mažiau – kieno 1.5 tūkst. litų, kieno apie 2 tūkst. litų. Visgi didžiausias galvos skausmas, kaip pripažino seniūnas, kad daugelis neturi lėšų atstatymo darbams ir nežino, iš kur jų gauti. Be to, gyventojai nelinkę drausti savo turto. Yra ir tokių, kurie išvis negauna jokių pajamų, o gyvena tik iš pašalpų, tad tokiems užsidengti nors ir dalį stogo - nemenkas uždavinys.

Vėtra nepagailėjo ne tik gyventojų turto, bet įsisuko ir į seniūnijos pastato stogą. Seniūnija jau rūpinasi išlaužytų medžių išpjovimu bei išvežimu, šakų šalinimu ir nori kuo greičiau sutvarkyti nusiaubtą miestelį. Iš viso teks sutvarkyti apie 40 medžių, tad seniūnas dėl finansinės pagalbos taip pat kreipsis į savivaldybės administraciją.

Komisijos pirmininkas A. Damijonaitis pripažino, kad bendros vėtros padarytos žalos, kuri įvertinta 67 tūkst. 520 litų, padengti tikrai negalės. Tiesa, A. Margelis paskaičiavo, kad tik medžiagoms prireiktų apie 29 tūkst. litų. „Šimtu procentų tikrai nepadengsime. Stichinių nelaimių rezervas beveik išnaudotas, nes vėtrų buvo ir pavasarį. Pernai bandėme pagalbos ieškoti per Vyriausybės fondus, bet, kaip parodė praktika, tai beviltiška“, - kalbėjo A. Damijonaitis. Jis teigė, kad administracija artimiausiu metu nuspręs, kokią dalį sumos savivaldybė pajėgi kompensuoti gyventojams.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.