Europos mokslinių tyrimų taryba skiria 571 mln. EUR „Synergy“ dotacijoms 57 mokslinių tyrimų komandoms spręsti svarbiausius mokslinius iššūkius


Penkiasdešimt septynios mokslinių tyrimų grupės gaus 571 mln. EUR iš „Horizon Europe“, ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programos, siekdamos spręsti sudėtingiausias mokslines problemas, apimančias įvairias disciplinas. Šiandien skiriamos Europos mokslinių tyrimų tarybos (EMTT) „Synergy“ dotacijos skatina iškilių mokslininkų bendradarbiavimą, leidžiančią jiems sujungti savo žinias, patirtį ir išteklius tam, kad būtų peržengtos mokslinių atradimų ribos.

Iliyana Ivanova, inovacijų, mokslinių tyrimų, kultūros, švietimo ir jaunimo komisarė, sakė: „Inovacijos klesti bendradarbiavimo dėka, ypač sprendžiant mūsų laikų aktualius mokslinius iššūkius. EMTT „Synergy“ dotacijos ir „Horizon Europe“ finansavimas sujungia talentingus protus, nepriklausomai nuo sienų ar disciplinų, ir suteikia jiems galimybę kartu plėsti žinių ribas. Ypač džiaugiuosi matydama mokslininkus iš šalių, kurios anksčiau turėjo mažiau EMTT dotacijų, tai atspindi mūsų misiją skatinti mokslinę pažangą visoje Europoje.“

Užtikrinti, kad pastatų ir tiltų betonas būtų ekologiškas ir tvirtas; ištirti mūsų vandenynų azoto ciklą ir jo poveikį klimatui; bei nagrinėti, kaip skaitmeninės technologijos gali padėti suburti bendruomenes – tai tik keli temų, kurias analizuos naujieji „Synergy“ dotacijų laimėtojai pavyzdžiai.

57 laimėjusiuose projektuose dalyvauja 201 mokslininkas, kurie vykdys projektus 184 universitetuose ir tyrimų centruose 24 šalyse Europoje ir už jos ribų: Vokietijoje (34 projektai), Jungtinėje Karalystėje (18), Prancūzijoje (13), JAV (12), Ispanijoje (11), Nyderlanduose (10), Čekijoje (2 projektai), Graikijoje (1), Vengrijoje (1), Lenkijoje (1) ir Portugalijoje (1). Dvidešimt dvi grupės apima po vieną mokslininką iš už Europos ribų: JAV, Šveicarijoje, Australijoje ir pirmą kartą Pietų Korėjoje. Tarptautinis šios dotacijų schemos aspektas padeda atverti aukščiausios kokybės Europos tyrimus geriausiems pasaulio mokslininkams, taip sukuriant dar didesnį sinergijos efektą. Be to, beveik 32 proc. mokslininkų, dalyvaujančių laimėjusiuose projektuose, yra moterys – tai didžiausias procentas nuo schemos pradžios.

Europos Komisijos spaudos centras

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar vartojate mūsų krašte pagamintą produkciją?

klausimelis 12 03Aušra iš Valenčių:

Užsukam į „Laimę“ pyragų. Vyras iš vietinės įmonės dažnai perka šakočius. Taip pat ir raugintus kopūstus. Kokybė pasiteisino, todėl ir perkam. Rečiau nusiperkam vietoje gaminamo aliejaus. Dažnai iš anksto užsisakom norimos produkcijos. Apie pirtininkų teikiamas paslaugas ne itin žinau. Baldininkų paslaugomis taip pat netekę naudotis. Galbūt daugiau naudojuosi grožio paslaugomis, dauguma žmonių – autoservisų. 

klausimelis 12 03 2

Rasa iš Šakių:

Taip, perku. Kepyklos „Rugelis“ gaminius, mėgstam Juškų raugintus kopūstus. Dažniausiai produkciją įsigyjam iš pačių gamintojų, jų įmonėse. Perkam todėl, kad esam išbandę, pavyzdžiui, kopūstus. Nuvežam net artimiesiems. Prekybos centruose renkamės labiau mūsų krašte pagamintą produkciją. Tai sveikesnis, kokybiškesnis maistas. Be abejo, naudojamės grožio specialistų, odontologų paslaugomis. Tiesa, nei pirtininkų, nei baldininkų paslaugomis neteko pasinaudoti.

europos pulsas350px

IDLT240726 MA2022baneriai300x600

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
duarto baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.