ES investicijos į įgūdžius: nauja ataskaita apie sanglaudos fondų indėlį


Įdomu, kaip ES investuoja į įgūdžius? Naujoje ataskaitoje apie ES sanglaudos fondus detaliai aprašyta, kiek lėšų investuojama, kokia veikla finansuojama ir kas gali tikėtis naudos iš šių investicijų į švietimą, mokymą ir darbo rinkos įgūdžius.

Kodėl tai svarbu?

Kaip pabrėžiama Mario Draghi ataskaitoje apie Europos konkurencingumo ateitį, itin svarbu toliau investuoti į Europos žmonių įgūdžius. Tai ne tik padeda užtikrinti jų gerovę, bet ir stiprina Europos ekonomikos konkurencingumą pasauliniu mastu.

ES finansavimas gali atlikti pagrindinį vaidmenį remiant investicijas į įgūdžius. Svarbu suprasti, kaip šios lėšos naudojamos, kad jos darytų teigiamą poveikį.

Ši ataskaita, paskelbta Europos įgūdžių metų kontekste, analizuoja 2021–2027 m. laikotarpio finansavimą iš Europos socialinio fondo Plus (ESF+), Europos regioninės plėtros fondo (ERDF) ir Teisingos pertvarkos fondo (JTF).

Kiek investuojama?

Sanglaudos fondai į įgūdžius investuoja 44,2 mlrd. eurų. Didžiausią dalį sudaro ESF+ lėšos (40,4 mlrd. eurų), po kurių seka JTF ir ERDF.

Įtraukus nacionalinį valstybių narių bendrafinansavimą, bendros investicijos į įgūdžius pagal ES sanglaudos fondus siekia 67,7 mlrd. eurų. Šios investicijos papildo ES paramą per kitas finansavimo programas.

Kaip šios lėšos padės
žmonėms?

Visose valstybėse narėse fondai daugiausia skiriami įgūdžių konsultacijų veiklai, padedančiai žmonėms suprasti, kokių įgūdžių jiems reikia, bei mokymo kursams, kurie padėtų šiuos įgūdžius įgyti.

Kai kurios šalys pasirinko labiau tikslinius metodus:

  • Belgija teikia individualias konsultacijas darbo ieškantiems asmenims, ypač tiems, kurie susiduria su kliūtimis, pradedant nuo individualaus vertinimo.
  • Vokietija stiprina profesinį švietimą ir mokymą (VET) per inovatyvius ir tvarius projektus, ne visą darbo dieną vykdomus modelius bei tarpįmonines stažuotes, siekdama pagerinti kokybę ir patrauklumą.
  • Švedija orientuojasi į pramonės transformacijai, verslumui, skaitmenizacijai, automatizacijai ir dirbtiniam intelektui reikalingus įgūdžius.
  • Graikija pabrėžia švietimo ir mokymo skatinimą nepalankioje padėtyje esančioms grupėms.
  • Lietuva ir Latvija sutelkia dėmesį į viešojo sektoriaus darbuotojų, viešųjų užimtumo tarnybų (PES) ir NVO gebėjimų stiprinimą.

Kas naudosis šiomis lėšomis?

Tikimasi, kad tarp 21 ir 39 milijonų žmonių dalyvaus įgūdžių ugdymo veiklose, finansuojamose iš sanglaudos fondų.

Įgūdžių veiklos daugiausia orientuotos į darbingo amžiaus gyventojus, įskaitant jaunimą nuo 15 metų, kurie nėra nei dirbantys, nei besimokantys (NEET).

Dauguma investicijų skiriama dirbantiems asmenims, o bedarbių ir neaktyvių asmenų įtraukimas yra retesnis. Vis dėlto visose valstybėse narėse tikslinėmis grupėmis laikomi jauni darbuotojai, NEET, migrantai, marginalizuotos grupės ir neįgalieji.

Daugiau informacijos rasite https://ec.europa.eu/regional_policy/home_en

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar vartojate mūsų krašte pagamintą produkciją?

klausimelis 12 03Aušra iš Valenčių:

Užsukam į „Laimę“ pyragų. Vyras iš vietinės įmonės dažnai perka šakočius. Taip pat ir raugintus kopūstus. Kokybė pasiteisino, todėl ir perkam. Rečiau nusiperkam vietoje gaminamo aliejaus. Dažnai iš anksto užsisakom norimos produkcijos. Apie pirtininkų teikiamas paslaugas ne itin žinau. Baldininkų paslaugomis taip pat netekę naudotis. Galbūt daugiau naudojuosi grožio paslaugomis, dauguma žmonių – autoservisų. 

klausimelis 12 03 2

Rasa iš Šakių:

Taip, perku. Kepyklos „Rugelis“ gaminius, mėgstam Juškų raugintus kopūstus. Dažniausiai produkciją įsigyjam iš pačių gamintojų, jų įmonėse. Perkam todėl, kad esam išbandę, pavyzdžiui, kopūstus. Nuvežam net artimiesiems. Prekybos centruose renkamės labiau mūsų krašte pagamintą produkciją. Tai sveikesnis, kokybiškesnis maistas. Be abejo, naudojamės grožio specialistų, odontologų paslaugomis. Tiesa, nei pirtininkų, nei baldininkų paslaugomis neteko pasinaudoti.

europos pulsas350px

IDLT240726 MA2022baneriai300x600

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
duarto baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.