Romas iš Kubilių:
Aš, kai jaunas buvau, vasarą nedykinėjom kaip dabar, kad jauni žmonės dykinėja. Darbo jaunimui vasarą reikia būtinai, bet reikia duoti ir pailsėti moksleiviams mėnesį ar pusantro. Mes eidavom ir prie šienavimo, paravėti, pauogauti. Jaunimas nedirba mūsų kaime, nes nėra to darbo. O kur tuomet jiems vasarą įsidarbinti? Jaunimą ir priveda prie dykinėjimo, nes visokie sugalvoti įstatymai neleidžia įdarbinti.

Ugnė iš Šakių:
Manau, vasaros darbas jaunimą labiau išugdo, paruošia ateičiai. Aišku, poilsio po mokslų metų reikia kažkiek. Buvo man egzaminai, jaučiasi, kad reikia poilsio. Pati jau antra vasara iš eilės važiuoju padirbėti į pajūrį. Šiaip rajone jaunimui galimybių įsidarbinti, manau, yra. Pas ūkininkus tikrai galima darbuotis, tik reikia paieškoti. Be abejo, turėtų būti lankstesni įstatymai ir darbdaviams, norintiems vasarą įdarbinti nepilnamečius. Tai palengvintų ir sąlygas jauniems žmonėms įsidarbinti.
Arūnas iš Ringaudų:





