Ligonių kasų vaikų kolonija jau apleido Gelgaudiškį. Šiemet 3 mėn. čia išbuvo 178 vaikai – neturtingų tėvų paliegę sūnūs ir dukterys iš Kauno, Vilkaviškio ir Panevėžio. Vidutiniai vaikučiai priaugo po 3 klgr. Kolonijos vedėja buvo gailestingoji sesutė O. Bakšytė. („Suvalkietis“, 1931 09 06, p.4)
Už panelės išsmalavimą Lukšiuose 1 mėn. kalėjimo. Neseniai Šetijų km. iš keršto buvo visa išsmaluota Marijona Valatkutė. Tai įvykdė jai pažįstamas Pranas Grygelis. Buvo sudraskytos ir drapanos. Dabar už tokį originalų kerštą taikos teisėjas nubaudė jį vienu mėnesiu arešto ir priteisė 90 lt. už drapanas. („Suvalkietis“, 1931 09 06, p.4)
Vilkai nerimsta. Ir vasarą pasirodo vilkai. Prieš kelias dienas piemenukai Jenčių km. sutiko miške vilką tykojantį pagrobti avį. Neseniai vilkas padarė ir žalos: nunešė Lekėčių km. Verygos avį, Bražiūkų km. įsikasė į tvartą ir išnešė 7 avis, kito šunį, Lūšnos km. Jankų valšč. 3 avis ir Kutrynės km. buvo užpuolę arklį ganykloje. Medžiotojams vilkų nesiseka nušauti, o žiemą jie pridarys ūkininkams nuostolių. („Suvalkietis“, 1931 09 06, p.4)
Slavikų pašte nuo senai įsigalėjusi netvarka. Paskambinęs abonentas telefonu, kartais turi visą valandą pastovėti prie aparato, laukdamas, kol paštas teiksis atsiliepti. O juk telefonu norima atilikti tik skubūs reikalai. Šita visa netvarka yra dėl to, kad p. pašto viršininkas yra labai užimtas braškių ūkiu ir eina vaistininko pareigas, o vargšui laiškanešiui kai kada tenka net ketverios pareigos: laiškininko, viršininko pavaduotojo, vaikų nešiotės ir valstybinės degtinės pardavėjo, nes parduotuvė randasi tame pačiame name, o ją veda ponia pašto viršininkienė. Slavikų raudonojo namuko ir jo gyventojų sutvarkymu turėtų pasirūpinti atitinkami valdžios organai, nes dabartinė padėtis žemina valdininkų autoritetą ir juokina net anapus Šešupės gyvenančius vokiečius. („Suvalkietis“, 1932 09 04, p.5)
Kiduliuose pašventinti mokyklos namai. Kiduliuose pašventinti ir atidaryti šiais metais Šakių apskr. savivaldybės pastatyti mūriniai 4 kompl. pradžios mokyklos rūmai. Į tas reikšmingas iškilmes iš Šakių atvyko apskr. viršininkas Derbutas, pr. mokyklų insp. Staugaitis, apskr. valdybos nariai, daug įstaigų viršininkų ir organizacijų atstovų, o iš apylinkės – Kidulių v. mokytojai, valsčiaus tarybos nariai ir vaikučiai su savo tėvais. Mokyklą pašventino Kaimelio klebonas kun. J. Aleksa. Po to buvo iškilmingas posėdis, kurį atidarė mokyklos ved. Aleksandras Genušas. Apskr. viršininkas Derbutas palinkėjo, kad ta graži mokykla šviestų ir auklėtų jaunąsias kartas. Kiduliai ir susilaukė tokio gražaus kultūrai skleisti pastato per dvejus metus. Mokyklos pastatymas ir įrengimas kaštavo 61.085 lt. Iš tos sumos 49.585 lt. davė apskr. sav-bė, 12.500 lt. davė švietimo ministerija. Prie mokyklos pastatyti šulinys ir nauji ūkio trobesiai. Jų pastatymas kaštavo 5.150 lit. („Suvalkietis“, 1935 09 08, p.4)
Mažojo pasienio susisiekimą Kudirkos Naumiestyje atidarant. Einant prekybos sutartimi su Vokietija, nuo rugpjūčio 25 d. atidarytas mažojo pasienio susisiekimas. Gyventojų susidomėjimas labai didelis, nes ilgesnį laiką prie tilto nuleisti berjerai 25 d. buvo pakelti ir tiek naumiestiečiams, tiek širvintiškiams buvo galimybės pereiti rubežių. Pirmomis dienomis didesnio judėjimo nepastebėta, nes kaip teko patirti anoj pusėj buvo pavaryta akcija taip greit neparodyti, jog vokiečiai sienos atidarymu yra labai susidomėję. („Suvalkietis“, 1936 09 05, p.4)