Karių teatro gastrolės. X-3 dieną Šakių šaulių kviečiamas Šakiuose gastroliavo karių teatras pulk. Braziulevičiaus vadovaujamas. Suvaidino linksmą operetę „Užburtas kunigaikštis“. Gausiai susirinkusi Šakių publika ilgai ir triukšmingai plojo. Sakių šaulių ir visuomenės vardu scenoje svečius sveikino p. Janonis dėkodamas už tokį linksmą ir gerai suvaidintą spektaklį. Pulk. Braziulevičiui įteiktas gyvų gėlių bukietas. Visi artistai vaidino gražiai, bet iš jų ypatingai išsiskyrė pulk. Braziulevičius, puikiai atlikęs kurpiaus rolę. Po spektaklio šauliai svečius pavaišino. Tokių gastrolių Šakių visuomenė pageidauja daugiau ir šauliams labai dėkinga, kad jie ne tik patys nuolatos pastato gerai paruoštų spektaklių, bet ir svečių pasikviečia. („Suvalkietis“, 1931 10 11, p.4)
Kur suvalkiečiai daugiau išgeria valst. degtinės. Einant savivald. mok. įst. 23 §, iš to pelno, kurį valstybė gauna už parduotą degtinę ir spiritą, 5 proc. kas metai tenka apskričių ir miestų savivaldybėms. Šiais metais visoms Lietuvos savivaldybėms tokių pelno procentų teko 423.225,07 lt. Iš to skaičiaus gavo Alytaus, Marijampolės, Seinų, ir Viklaviškio apskrities sav. po 15.000 lt. Šakių aps. sav. gavo 18.000 lt. ir Marijampolės miesto sav. 12.225,07 lt. Iš tų skaitlnių gaunasi įspūdis, kad daugiausia degtinės geriama Marijampolėje ir Šakių aps., nors zanavykai labai daug ir patys jos išsiverda. („Suvalkietis“, 1931 10 04, p.2)
Arklių prieauglio paroda įvyko Šakiuose IX-15 d. Suvesta 56 št. Iš jų premijuota 16 št. sumoje 400 lit. Tai daugumoje ardėnų veislės gražūs gyvuliai. Šiemet parodon pristatyta prieauglio beveik dvigubai, kaip pereitais metais. Ta pat proga buvo rūšiuojami ardėnų veislės veisliniai arkliai. Pripažinta veislei tinkami 7 št. („Suvalkietis“, 1931 09 27, p.4)
Kiek bus kertama miško 1933 met. Žemės ūkio ministeris jau patvirtino visos Lietuvos miškų medžiagos kirtimo ir pagaminimo planą 1933 metams. Iš jo matome, kad 1933 met. numatyta iškirsti: Alytaus urėdijoj 31.000 ktm., Dzukų – 25.000 ktm., Kazlų-Rūdos – 45.000 ktm., Marijampolės –Vilkaviškio – 32.000 ktm., Prienų – 30.000 ktm., Seinų – 25.000 ktm. ir Šakių – 60.000 ktm. Ši medžiaga bus skiriama viešam pardavimui, prekybos ir pramonės reikalams ir į sortimentus. („Suvalkietis“, 1931 09 20, p.1)
Valakbūdžiai. Ne vietoje malūnas. Valakbūdžių bažnytkaimy, 5 metrai nuo špitolės, statomas motorinis malūnas. Lygiagrečiai su malūnu, atstume 10-15 metrų, ruošiamasi statyti bažnyčia. Esant greta kitų triobesių motoriniam malūnui, gali kilti gaisras. Tada nukentėtų ne tik špitolė, bet ir visa parapija. Be to, motoro pupsėjimas ir girnų užimas kliudys žmonėms naujoje bažnyčioje ramiai melstis. Šiuo reikalu turėtų susirūpinti vietos klebonas ir bažnytinis komitetas. („Suvalkietis“, 1932 09 11, p.3)
Griškabūdis. Vietos punkto vyr. polic. Švagždys ir polic. Leveckis eidami per alines užtiko Juzės Gerdžiūnienės alinėj slaptai pardavinėjant „valstybinę“. Du piliečiai linksminosi iš „dičkio“ butelio, ligi policija negailestingai okupavo tą linksmybės „eleksyrą“... Dar nenutilus bobelių „gazetai“ policija vėl užtinka slaptai platinant degtinėlę... toj pačioj alinėj. Dabar ne vien klijentai vaišinosi, bet ir pats pardavėjas. („Suvalkietis“, 1931 09 06, p.4)
Pavyzdinga dviratininkų ekskursija. VIII-15-16 d. Kuro kaimo dviratininkai darė ekskursiją po Suvalkiją. Aplankyta: Griškabūdis–Naumiestis–Vilkaviškis–Virbalis–Kybartai–Vištytis–Kalvarija–Marijampolė–Kaunas ir kiti mažesnieji miesteliai. Ekskursijos tikslas: aplankyti įžymesnius miestus, pamatyti Suvalkijos ūkininkų kultūrą, pasigrožėti Kupiškio ir Vištyčio kalnais. Ekskursijai didžiausio įspūdžio paliko Vištyčio ežeras su savo gražiais reginiais ir didesnieji Suvalkijos miestai, kaip Marijampolė ir kt. Ekskursuota 1/2 dienos ir per tą laiką padaryta 300 klm. („Suvalkietis“, 1931 08 30, p.5)
Šakių „Žiburio“ gimnazijos rūmai kapitaliniai remontuojami: visi rūmai ištinkuoti, įrengta nauja salė ir dvi klasės. Remontas kaštuos apie 2.000 litų. Didesnę lėšų dalį duoda vyriausybė. („Suvalkietis“, 1931 08 23, p.4)
Lukšiai. Mokinių išleistuvės. VIII-2 d. Zyplių žemesnioji žemės ūkio mokykla išleido VI-ją savo mokinių laidą. Išleista 21 asmuo – berniukai ir mergaitės. 17–24 val. įvyko išleistuvių pasilinksminimas. Dalyvavo mokinių namiškiai, mokyklą baigusieji ir daug valdininkų. Mokyklą baigusieji, sugrįžę į savo tėvelių ūkius, tikisi gerai sutvarkyti namų virtuves ir patį laukų ūkį. Minėtoje mokykloje veikia ir mergaičių skyrius. Bendrai (vyrai ir mergaitės) mokoma tik bendrieji dalykai (tikyba, lietuvių kalba, istorija ir t. t.). Grynai mergaičių mokyklos namų ruošos dalykai dažnai išmokina mažiau, negu ši mokykla. Už pragyvenimą (valgius mokyklos bendrabutyje) mokama 25 litai mėnesiui arba atitinkamas skaičius produktų. Į mokyklą priima baigusius pradžios mokyklą arba išlaikiusius kvotimus. („Suvalkietis“, 1931 08 09, p.5)