Naumiestis. Nešvarios patarnautojos. Pačiame miesto centre yra didelis Finkelšteinienės, arba kaip vietos žmonės vadina „Notkio“ restoranas. Tas vienas restoranas mieste ir yra, kur galima ne tik išgerti, bet ir pavalgyti, na reikalui esant dar randasi vietos ir pernakvoti. Todėl nenuostabu, kada tik užeisi, visada pilna žmonių. Be to į Naumiestį esantį visai prie vokiečių sienos ateina daug vokiečių, kurie ir neiškenčia neužėję pas „Notkų“ paragauti lietuviško „macniojo skytsmilio“. Ypatingai į akis tuojau krinta nešvarios, suskretusiais rūbais, suįžūlėjusios patarnautojos, kurios neša į stalus pietus ir gėrimus. Jautresnės širdies žmogui tai pamačius „šlekta“ darosi. Kokį įspūdį tai padaro Vokietijos žmonėms, kurie ir tą restoraną atsilanko, aišku be paaiškinimo, jeigu jau ir savieji, kurie prie švaros ne taip pripratę, irgi stebisi („Suvalkietis“, 1930 07 27, p.3)
Nužudė ar nusižudė? VII-5 d. miške rastas negyvas Versnių kaimo senukas Kazys Kriaučiūnas. Ant kaklo buvo užnerta virvė ir sukruvinta galva. Buvo manoma, kad čia yra žmogžudystė. Atvykus apskrities gydytojui ir padarius skrodimą, spėjama, jog greičiausiai padaryta savižudystė. Senukas paskut. dienomis buvo neramus. Vedama kvota. („Suvalkietis“, 1931 07 19, p.5)
Šakiai. Klube trūksta tvarkos. VI-29 viena kompanija tris kartus mokėdama už gėrimus bei užkandžius, kiekvieną kartą su bufeto šeimininke turėjo ginčytis dėl grąžos, kuri tvirtino, kad jau atidavusi. Ar čia buvo užmiršimas ar bloga valia, bet klubui tokį dalykai garbės nedaro. („Suvalkietis“, 1931 07 12, p.5)
Šakiai. Aps. v-ko paskyrimu posėdis įvyko liepos 2 d. Dalyvavo visi tarybos nariai ir senasis burmistras p. Fainzilberis. Lietuvių frakcijos atstovo p. Jankausko pasiūlymu pirmiausia nutarta pasiųsti sveikinimo telegramas J. E. Respublikos Prezidentui ir J. E. Vidaus Reikalų Ministeriui. Toliau nustatoma burmistrui 400 lt. algos, o padėjėjui tik 100 lt. Eina rinkimai. Į burmistrus lietuviai siūlo val. virš. p. Tamulaitį (veiklus, tolerantiškas žmogus, atsargos karininkas). Bet žydai pasinaudodami tuom, kad taryboje jų yra 5, o lietuvių tik 4, burmistru išrenka Fainzilberį Motelį (dabartinį burmistrą), o padėjėju taip pat žydą prek. Ukšicą Hercelį. Jie abu į tarybą neįeina. Tokia taktika visas miestas pasipiktinęs. Dargi patys žydai savo atstovų „politiką“ nepatenkinti, nes vis tiek žino, kad tokius rinkimus aps. v-kas nepatvirtins. („Suvalkietis“, 1931 07 05, p.1)
Vakaras su gaisro pavojumi ir menku pelnu. Lukšių pavasarininkai suruošė viešą vakarą. 4 v. dramą „Valkata“ vaidino šakiečiai pavasarininkai. Vaidino neblogai. Tik sufleris kažkodėl stengėsi artistus aprėkti. Reikia pažymėti vakaro rengėjų menką rūpestingumą. Pav., pakabino be dugnelio (viršuj stiklo) lempą, nuo kurios užsidegė salės papuošalai. Tik kibiru vandens papuošalų gaisras likviduotas. Pelnyta apie 10 lit., nors publikos atsilankė į 150 asmenų. („Suvalkietis“, 1931 06 28, p.4)
Naudinga ekskursija. Šakių, Vaitiekupių, Sintautų, Zyplių ir Veršių pradžios mokyklų mokytojai baigiantiems pradžios mokyklą ketvirto skyriaus mokiniams surengė ekskursiją. Ekskursija, vadovaujant minėtų mokyklų mokytojams, su mokiniais iš Šakių išvyko autobusu į Kauną. Kaune apžiūrėjo stiklo fabriką. Savininkas labai maloniai sutiko ir viską parodė, be to, kiekvienam vaikui padovanojo po rašalinę atminčiai. Iš stiklo fabriko ekskursija nuvyko į Karo muziejų, kur vaikams viskas buvo parodyta ir atitinkamai paaiškinta. Buvo manyta aplankyti gamtos muziejų, bet ten pasivėluota. Apžiūrėta Kauno pilies griuvėsiai, įdomesnės Kauno vietos ir garlaiviu pavažinėta Nemunu nuo prieplaukos iki A. Panemunei Grįžtant buvo sustota Marijampolėje ir aplankyta Žemaitės ir Petro Armino kapai. Vaikučiai labai džiaugėsi pamatę daug įvairių, jiems nematytų dalykų. („Suvalkietis“, 1931 06 21, p.4)
„Streikuoja“ choras. Pastaruoju laiku Lukšiuose per pamaldas nesigirdi giedant choro. Mat, sustreikavo. Streiko priežastis ta, kad vietos vargonininkas ir vikaras choristams-ėms pasiuntė „piemenų“ ir jiems panašių vardelių. Streiką pirmosios pakėlė mergaitės. Dėl vargonininko nemandagaus elgesio lukšiečiai meldžiasi kurčioj bažnyčioj. Kitą chorą suorganizuoti galimybės nėra. („Suvalkietis“, 1931 06 14, p.4)
Už du kiaušinius sumokėjo 100 litų. Šakių mieste yra visiems gerai žinomas aukštas pirklys, kuris turi įvairių ūkio mašinų prekybą. Neseniai atėjo pas jį vienas ūkininkas, norėdamas nupirkti akėčias. Kadangi užrašė gana stambią sumą, tad ūkininkas pradėjo skųstis, kad dabar labai sunku ūkininkams gyventi, nes ūkio produktai labai pigūs, o kai reiks kas nors nupirkti, tai labai brangiai reikia mokėti ir t. t. Tuomet juokdamasis pirklys pasiūlė parduoti jam savo kiaušinius. Ūkininkas sutiko ir pareikalavo už kiekvieną po 100 litų. Sukirto abi rankomis ir pirklys... išėmė du kiaušinius. Ūkininkas, pirmiau pakraupęs supyko. Pirklys pasiūlė už abu tik 100 litų. Sukirto abu rankomis ir pirklys... išsiėmęs peilį pradėjo galąsti. Ūkininkas pirmiau pareikalavo pinigųPirklys išsiėmęs padavė 100 litų. Ūkininkas kuriam žmona buvo išvirusi kelionei du kiaušinius, ištraukė juos iš kišeniaus ir padavė pirkliui. Tokio supuolimo netikėjęs pirklys norėjo šį įvykį pavadinti šposu, bet ūkininkas apsisuko ir eina. Pirklys dar stengėsi grąžinti kiaušinius ir atsiimti pinigus, bet ūkininkas nesutiko ir pinigų negražino. Pradėjo bauginti policija, bet ir tas negelbėjo, nes pirklys prie policijos kažkodėl nesikreipė ir pinigai liko ūkininko kišenėje. („Suvalkietis“, 1931 06 07, p.4)
Jau atiduota koncesija siaur. geležinkeliui iš Šakių į Gelgaudiškį. V-19 d. Šakių apskrities valdyba sudarė sutartį su Marijampolės m. gyv. S. Meklemburgu ir P. Plotkinu nutiesti siaurąjį geležinkeliuką iš Šakių į Gelgaudiškį. Rangovai geležinkeliuką turi nutiesti savo lėšomis ir už tai gauna koncesiją jį naudoti 10 metų. Kiekvienais metais apskrities valdybai turi pristatyti po 10.000 kūbinių metrų žvyro į Šakius arba į Klišius k. Šakių vals. Už pristatytą žvyro kūb. metrą apskr. valdyba rangovams moka po 5 lit. 35 ct. Iš šių vietų žvyras bus duodamas ūkininkams nemokamai keliams žvyruoti. Pirmoje eilėje manoma nužvyruoti vieškelį nuo Šakių iki Jurbarko 23 km. Šiuo vieškeliu Zanavykija bus surišta su Klaipėdos kraštu, kas žymiai turės atsiliepti ekonominės gerovės pakilimą. Be to, rangovai turi teisę geležinkeliu vežti keleivius, prekes, gyvulius ir t. t. ir už tai imti atlygimą laisvu susitarimu. Sutartį V-20 d. Šakių apskrities taryba priėmė ir pasiuntė Vidaus Reikalų Ministeriui tvirtinti. Geležinkeliuko darbai bus pradėti per dvi savaitės laiko ministeriui sutartį patvirtinus. („Suvalkietis“, 1931 05 31, p.1)