Plenere dalijosi meno receptu

pleneras gelgaudiskyjeRugpjūčio 5-14 dienomis Gelgaudiškio kultūros centras organizavo plenerą „Meno receptas 2“. Jo metu Gelgaudiškio dvaro erdvėse vyko įvairūs meniniai užsiėmimai.
 
Nuotr. Pirmąją plenero „Meno receptas“ dieną gelgaudiškiečiai mokėsi pilstyti įvairiausių spalvų smėlio mandalas.
 
Šio projekto šūkis – „Menas gerina mūsų sveikatą!“ Plenero idėja – skatinti dalyvių kūrybinę veiklą ir atskleisti jos gerąjį poveikį sveikatai. Visų šio projekto renginių tikslas – suburti gelgaudiškiečius ir miestelio svečius atgyjančiame dvare ir miestelyje, skatinti turiningai leisti laisvalaikį, kūrybinį bendradarbiavimą bei asmeninį tobulėjimą.

Pirmąją plenero dieną susirinkusieji kartu su Egle Juškevičiūte mokėsi pilstyti įvairiaspalves smėlio mandalas. Antroji plenero diena buvo taip pat puiki – gelgaudiškiečiai kartu su Reda Gailiūnaite iš vilnos vėlė nuostabias poniškas skrybėlaites, kurių vėlimo procesą tęsė ir kitą dieną. Po dienos darbų visi susirinkusieji būriavosi terasoje, kur šoko, trypė ir dainas dainavo Audronės Adomaitienės vedamoje vakaronėje. Gelgaudiškiečiai išmoko daugybę lietuvių liaudies šokių: „Lelinderį“, „Granksverą“, „Pliauškutį“, „Pipirą“, „Lukšių polką“ ir kt., iš širdies traukė įvairias lietuvių liaudies dainas.

Trečiąją veiklų dieną po skrybėlaičių vėlimo buvo surengtas pirmasis protmūšis Gelgaudiškio dvare – „Zanavykas žino“. Protmūšio dalyviai pasitikrino, kaip gerai pažįsta Zanavykų kraštą. Plenero organizatoriai užtikrintai teigė, kad tai tikrai ne paskutinis protmūšis Gelgaudiškyje. Ketvirtoji plenero diena įdomumu neatsiliko nuo praėjusių – susirinkusieji mokėsi tapyti ant šilko (šią pamoką gelgaudiškiečiai tęsė ir kitą dieną), o vėliau buvo kviečiami į grožio procedūrų pamoką, kuri, kaip ir dera tikėtis, itin sudomino moteris. Pleneras neapsiėjo ir be kino po atviru dangumi, tapybos ant vandens bei puokščių komponavimo pamokos, kurios metu buvo ruošiamasi Žolinei – šią dieną Gelgaudiškis tradiciškai pasipuoš gėlių fejerverkais.

Šiandien, prieš didžiąją Žolinės šventę, projektą užbaigs muzikos vakaras „Gelgaudiškio dvare groja mūsų vaikai, o mes labai norėjome groti...“, kuriame profesionaliai ir mėgėjiškai muzikuojantys gelgaudiškiečiai ar kitaip su miesteliu susiję atlikėjai koncertuos dvaro prieigose. Ypatingą vakaro atmosferą sukurs neseniai sutvarkytos dvaro parko dalies apšvietimo įžiebimas.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.