Rajone paminėta Baltijos kelio diena

Praėjusį trečiadienį Lietuva minėjo Baltijos kelio dieną. Ji buvo prisiminta ir mūsų rajone. Kudirkos Naumiestyje, simboliškai kiekvienam lietuviui ypatingai svarbioje vietoje – prie Melno taikos paminklo, nemažas būrys Šakių krašto žmonių susirinko prisiminti svarbaus ir labai drąsaus istorinio įvykio.

Prieš 34 metus Lietuva, Latvija ir Estija sukūrė vienybės stebuklą – Baltijos kelią. Beveik du milijonai žmonių sustojo ir susikibo rankomis į vientisą grandinę, sujungusią trijų Sovietų Sąjungos okupuotų Baltijos šalių sostines – Vilnių, Rygą ir Taliną, taip pareiškiant protestą dėl Ribentropo-Molotovo pakto pasirašymo ir Baltijos šalių nepriklausomybės panaikinimo.
 
„To pamiršti neįmanoma! Tai pamiršti nevalia!“ – kartojo turtingo lietuviško žodžio meistrė Rima Rauktienė, primindama didžiuosius valstybės gyvenimo lūžius, visų lietuvių, ėjusių Baltijos keliu drąsą, dvasią ir jėgą.

Rodos, kitaip nuskambėjo ir dainos apie Lietuvą, žmogų, meilę ir ateitį, kurias pritariant gitaroms atliko Ugnė Kažemėkaitytė, Arūnas Danielius, Aušra Ubartaitė ir Alvydas Kasparevičius bei Vilma ir Virgilijus Anelauskai.

Baltijos kelio diena buvo prisiminta ir Plokščiuose. Šv. Mišių metu čia pagerbtas ir savanorių, ir tremtinių atminimas, o po minėjimo aplankytos simbolinės tremtinių kapinaitės. Čia  padėti kardelių žiedai ir uždegtos žvakelės.  

Baltijos kelio minėjimas – tai žinia ir patvirtinimas pasauliui, kad lietuviai saugo iškovotą laisvę ir nepriklausomybę.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.