Rinko gražiai tvarkomas bei originaliai atrodančias sodybas

Gelgaudiškio padalinio Kidulių laisvalaikio salė pakvietė kraštiečius pasižvalgyti po Kidulius ir rinkti gražiausiai atrodančias sodybas.

Kiduliai – gražus miestelis, kurį aplanko ne vienas Lietuvos ir užsienio turistas, svečiai iš kitų miestų. Kiduliečiai gali pasigirti tikrai ne viena lankoma vieta – smagu pabūti prie Nemuno, pasivaikščioti parke, greta dvaro ar tiesiog pasidairyti miestelio gatvėse. Gražią, patrauklią aplinką kuria patys gyventojai – rūpinasi savo namų kiemais ir jų prieigomis, augina gėles. Tad Kidulių laisvalaikio salės darbuotojai kvietė pasidairyti po savo ar kaimynų kiemus, gal kas turi kokią originalią puošmeną, kuri stebina aplinkinius.
 
Pasak Kidulių laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatorės Mildos Prūsaitytės, išrinkti gražiausiai atrodančią sodybą – tai tąsa ankstesnės, kadaise Kiduliuose buvusios tradicijos.

„Mus užkrėtė ir Gelgaudiškio bendruomenės pavyzdys, čia per Žolinę skelbiama žydinčiausia miestelio sodyba. Tiesa, mes nenorėjome, kad gražiausiai atrodančias sodybas rinktų kažkokia tam specialiai sudaryta komisija, todėl spręsti palikome patiems gyventojams, kviesdami gražius sodybų akcentus fiksuoti ir mums siųsti nuotraukas arba tiesiog paskambinti ir informuoti“, – pasakojo M. Prūsaitytė pridurdama, kad tokio konkurso idėją mestelėjo kraštietė Monika Būblaitytė.

Nors, pasak organizatorių, nuotraukų su gražiais ir originaliais sodybų vaizdais ar akcentais buvo sulaukta nedaug, bet trys šio krašto žmonės – Vitas Šventoraitis, Asta Bautrėnienė bei Danutė Švelnienė, puoselėjantys savo sodybose grožį bei originalumą, buvo pastebėti ir iškilmingai apdovanoti rugpjūčio 20 d. Šv. Roko atlaidų metu Kaimelio bažnyčioje.

Miestelio seniūnė Renata Švelnytė įteikdama sveikinimus ir prizus taip pat dėkojo gyventojams, puoselėjantiems ne tik savo sodybų aplinką, bet ir prisidedantiems prie Kidulių miestelio ir seniūnijos erdvių sutvarkymo.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia žemą rajono poziciją švietimo srityje?

klausimelis 05 21Edvinas iš Šakių:

Manau, mokiniai yra per mažai motyvuoti mokytis. Aš, pavyzdžiui, baigiau aštuonias klases, buvo kitokie laikai, bet siekiau, stengiausi mokytis. Ir toliau mokiausi, baigiau technikumą. Sūnus baigė universitetą, anūkai dar maži. Kaimo vaikai mokosi ne prasčiau. Netgi labiau pasiekia aukštų pasiekimų. 

klausimelis 05 21 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Manau, ir tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų mokslais. Bet yra ir pačių mokinių be motyvacijos. Mačiau – stovi prie Darbo biržos du mokiniai, o ne pamokose. Savo laiku siekiau mokytis, nebuvo jokia kančia eiti į mokyklą. Baigiau devynias klases, vėliau įsidarbinau. Girdėjau – Griškabūdyje mokytojų trūksta. Netiesa, kad kaimo vaikai prasčiau mokosi, mūsų kaime vienoje šeimynoje augantys vaikai labai aukštų rezultatų yra pasiekę.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.