Dėl informacinių stendų atnaujinimo kvies diskutuoti seniūnus

stendas sakiu r
Lina POŠKEVIČIŪTĖ


Paskutinio seniūno pasitarimo metu Plokščių seniūnas Danas Bendoraitis vėl iškėlė, panašu, jau įsisenėjusį klausimą – kai kuriose seniūnijose vis tebestovi seni, išblukę informaciniai stendai. Ne kartą šiuo klausimu kalbėjęs rajono vicemeras Darius Jakavičius sako, kad tokie stendai prie įvažiavimų į rajoną galėtų atsirasti ir bendradarbiaujant su verslininkais. Turizmo atstovai siūlo šiuo klausimu diskutuoti būtent su pačiais seniūnais.
 
Plokščių seniūnas D. Bendoraitis pasitarimo metu perdavė Šakių turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) darbuotojų prašymą pamąstyti apie kai kuriose seniūnijose tebestovinčių informacinių stendų likimą.

„Daug kas turite tų stendų, kurie yra visiškai nublukę. Aš, suderinęs su TVIC, abudu stendus nuėmiau todėl, nes stendai stovėjo už kelių metrų nuo ypač gerų stendų, įrengtų Panemunių regioninio parko“, – pasitarimo metu kalbėjo D. Bendoraitis.

Savivaldybės vicemero D. Jakavičiaus nuomone, jau seniai reikėjo, kad „atsirastų tokia bendra informacija visame rajone, ką galima pamatyti rajone: visi dvarai, lankomos vietos, kur gali gyventi, miegoti, valgyti“.

„Idėja buvo, kad gal būtų galimybė pritraukti prie stendų pagaminimo ir verslo lėšas, jei, pavyzdžiui, reklamuojam „Vilkentos“ kavinę Kiduliuose ar „Kuchmistrus“ Zypliuose. Bet mano tos minties kažkaip iki galo niekas neišrutuliojo, nors TVIC darbuotojai apie tai galvoja. Aš labai norėčiau, kad viskas vyktų greičiau. Manau, jei dabar esami stendai turi metalinį pagrindą, tai būtų galima atspausdinti lipduką su informacija ir jį užlipinti. Nereikia miltelinio dažymo, kaip kažkada Ieva (buvusi TIC vadovė – red. past.) buvo suradus, kai vieno stendo kvadratinis metras būtų kainavęs 450 eurų. O gali už 150 eurų lipduką užlipinti ant vieno stendo“, – svarstė vicemeras.

Jis pasidžiaugė, kad Kiduliai gražiai susitvarkę teritoriją ties žiedine sankryža prie įvažiavimo nuo Jurbarko į Kidulius, ši teritorija tapo išties reprezentatyvia erdve.

„Tačiau tiek Lekėčiuose, tiek Kiduliuose degalinėse tebestovi tie jau balti stendai. Štai į Telšius įvažiuoji, tai net riboženklis su žemaitiškais užrašais, kurie turistą jau priverčia susimąstyti“, – kalbėjo D. Jakavičius.

Priminsime, kad prie rajono įvažiavimų ties Lekėčiais, Kiduliais, Kudirkos Naumiesčiu bei kitose vietose informaciniai stendai su detaliu Šakių rajono žemėlapiu buvo įrengti dar 2010 m. Šakių euroregiono turizmo informacijos centrui dalyvaujant projekte „Turizmo objektų ženklinimas euroregione“.

Apie galimybę atnaujinti informacinius stendus dar pernai teiravomės Šakių TVIC darbuotojų, tuomet turizmo vadybininkė Vaida Zimnickienė teigė, kad sutinka, jog stendus reiktų atnaujinti, ir pridūrė, kad „tai tik laiko ir lėšų klausimas“.

Po metų vėl grįžtam prie to paties klausimo. Pasak V. Ziminckienės, situacija dėl išblukusių ir rajoną tikrai nereprezentuojančių informacinių stendų Šakių TVIC yra žinoma. Anot turizmo vadybininkės, kadangi šie stendai rajone buvo gaminti gana seniai pagal projektą, kurio pareiškėjas buvo ne Šakių TVIC, tai pirmiausiai teko išsiaiškinti projekto detales ir stendų priklausomumą. V. Zimnickienės tikinimu, Šakių TVIC yra suinteresuotas aptarti esamą situaciją su seniūnais – stendus atnaujinti arba naikinti.

„Juk jie geriausiai žino, kokius kitus informacinius stendus ilgainiui yra pasigaminę pačios seniūnijos, bendruomenės ar, pavyzdžiui, regioninio parko direkcija. Norėtųsi, kad, nusprendus atnaujinti tam tikrus stendus, informacija juose nesikartotų su jau esamuose pateikta informacija ir būtų naudinga turistui. Galbūt vienur juos reikėtų atnaujinti, o kitur tiesiog naikinti kaip perteklinius, – sakė V. Zimnickienė. – Jau esme nusprendę, kokį dizainą naudosime atnaujindami stendus. Norime, kad visi jie turėtų vientisumą ir bendrą koncepciją.“

Pasak turizmo vadybininkės, šiuo metu bendraujama su dizaino studija, kuriamas vizualas ir renkama informacija, kuri galėtų atsispindėti stende, esančiame prie įvažiavimo į rajoną Lekėčiuose.

Smalsu išgirsti ir lankomų turistinių objektų savininkų nuomonę – ar užtenka informacijos atvykstantiems į Šakius turistams? Pasak Čekauskų etnografijos muziejaus vadovo Ginto Čekausko, informacijos ir reklaminės sklaidos niekada nebus per daug.

„Kas tikrai planuoja keliones, mane randa. Per Europos paveldo dienas rugsėjo 17 d. turiu net keturias grupes. TVIC nepamiršta manęs. Jiems iš tikrųjų esu dėkingas“, – sakė muziejininkas.

Kitame rajono pakraštyje įsikūrusio Bulvės muziejaus įkūrėjas Jonas Valaitis pageidavo bent elementarių nuorodų ne tik į savo muziejų, bet ir į naujai atidengtą paminklo Melno taikai atminti vietą.

„Turistai klausinėja, eina per gatves ir ieško Bulvės muziejaus, kadangi nėra jokios informacijos. Negaliu aš užkabinti kažkokią savo pagamintą nuorodą, reikia nemažai derinimų, leidimų“, – pastabas išsakė J.Valaitis.

Kavinės „Vilkenta“ atstovė Vida Vilkenienė taip pat tvirtino, kad geros reklamos niekada nebus per daug.

„Vasarą tai jau kaip reikiant tų lankytojų turim. Nespėjam net suktis. Smagu, kai užsuka žmonių į kavinę ir pirmą kartą, vadinasi, žinia sklinda apie mus. O dėl prisidėjimo prie stendų įrengimo, tai žiūrint kiek tai kainuotų, tačiau tikrai tokią galimybę svarstytume“, – sakė V. Vilkenienė.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ko tikitės iš perrinkto šalies Prezidento?

klausimelis 05 28Vilma iš Šakių:

Be abejo, kad dalyvavau rinkimuose. Rezultatus žinau. Iš antrai kadencijai perrinkto šalies vadovo tikiuosi stabilumo. Gal mažiau reikėtų pyktis su kaimynais. Ne viskas Prezidento galiose, jei žmonės tikisi, kad jis pensijas gali pakelti. Visgi nemanau, kad čia daug kas pasikeis. Tas pats bus. Plauks pasroviui ir viskas. 

klausimelis 05 28 2

Alma iš Šakių:

Aš manau, kad Gitanas Nausėda priims svarbių sprendimų. Ypač reikia švietimo, sveikatos srityje. Iki šiol švietimo ministro neturime. Sveikatos srityje labai daug ko trūksta. Šitokios eilės patekti pas gydytojus. Čia taip tiek Šakiuose, tiek Kauno klinikose. Per tą laiką, kol prieini pas gydytoją, ir numirti galima. Dabartinis Prezidentas, manau, tinkamai atstovavo mūsų šaliai. O dėl santykių su Rusija sunku ką nors komentuoti.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.