Viešėjo šalies bibliotekininkai

Rugsėjo 13 d. Šakių viešojoje bibliotekoje viešėjo kolegos beveik iš visų šalies bibliotekų. Čia vyko Lietuvos bibliotekininkų draugijos (LBD) skyrių pirmininkų ir LBD Tarybos narių susirinkimas, kurio metu buvo pristatyti draugijos nuveikti darbai, aptarti 2023–2024 m. darbai ir veiklos.
 
Suvažiavimo pradžioje kolegas bibliotekininkus sveikinusi Šakių viešosios bibliotekos direktorė Kristina Lebedžinskienė, kuri šiemet tapo ir LBD Tarybos nare, didžiuodamasi kalbėjo, kad Šakių kraštas yra gimtosios lietuvių kalbos lopšys.

„Šiandien norime jus pakviesti peržiūrėti vieno mūsų projekto „Kudirka+Jablonskis. Atgimę hologramose“ rezultatą. Idėja buvo prikelti mūsų tautos korifėjus, valstybės kūrėjus, kraštiečius, atkurti juos hologramose. Nukelti nuo pjedestalo, pakviesti juos iš vadovėlių puslapių ir priartinti prie žmogaus“, – priminė projekto idėją įstaigos vadovė.

Po pažinties su iškiliausiomis Zanavykijos asmenybėmis naujai išrinkta LBD pirmininkė, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorė dr. Laura Juchevič padėkojo šakiečiams už svetingą priėmimą ir kvietė darbinei diskusijai. Pasak pirmininkės, LBD vienija daugiau nei 2 tūkst. narių, veikia 78 skyriai.

„Vienas labai didelis praradimas pernai buvo, kad mokyklų bibliotekininkai atsiskyrė nuo bibliotekininkų draugijos. Iššūkis draugijai yra ir bibliotekininkų profesinė sąjunga, kuri į organizaciją narius traukia siūlydami penkias sveikatinimo dienas“, – priminė LBD pirmininkė, kviesdama įsijungti bibliotekininkus į LBD jaunimo skyriaus veiklas.

LBD pirmininkė, pristatydama draugijos ateities darbus ir veiklas, akcentavo, kad šiemet gruodį draugija tradiciškai rengs „Biržiškos skaitymus“, kvies į akciją „Bibliotekų knygų Kalėdos“, o kitų metų balandį organizuos Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. LBD pirmininkės dr. L. Juchnevič teigimu, 2025 m. draugijos laukia nemažas iššūkis – lietuviai rengs Tarptautinę bibliotekininkų ir informacijos specialistų konferenciją.

Susirinkimo metu taip pat nutarta atnaujinti LBD nuostatus, diskutuota dėl nario mokesčio skaičiavimo, pasidalinta, koks yra LBD vaidmuo tarptautiniame tinkle.

LBD pirmininkė taip pat paminėjo, kad draugija nuolat kovoja ir dėl didesnių bibliotekininkų atlyginimų, ir siūlė išsigryninti pačios draugijos vertybes.

Po pagrindinės LBD suvažiavimo dalies šakiečiai kolegas pakvietė į kultūrinę-pažintinę ekskursiją po Šakius, taip pristatydami Šakių viešosios bibliotekos įgyvendintą projektą „Įamžinti laike“ – keliavo bronzos pėdutėmis bei klausėsi Jono Vailokaičio ir Saliamono Banaičio balsais kalbančių išmaniųjų suoliukų.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.