„Namai visiems“ meile ir parama dalinasi jau 11 metų

VšĮ „Namai visiems“ įkūrėjai Giedrė ir Julius Šedbarai (centre) džiaugėsi didele ir darnia komanda, su kuria gali ne tik nemokamai pamaitinti 300 rajono gyventojų, bet ir padaryti daugiau gerų darbų, suteikti daugiau socialinių paslaugų. K. Dovydaitienės nuotr.

Praėjusį trečiadienį, kai visas pasaulis pasipuošė raudonomis širdelėmis ir šventė Valentino dieną, VšĮ „Namai visiems“, teikianti socialines paslaugas Šakių miesto bei rajono gyventojams, minėjo ir savo 11-ąjį gimtadienį.

„Namai visiems“ įkūrėjai Giedrė ir Julius Šedbarai savo veiklą pradėjo su kilniu tikslu – dalintis ne tik maistu, bet ir meile, nes žmogus ne vien tik duona gyvas – jam reikia palaikymo ir supratimo. Tad organizacijos gimimo dieną nuskamba sinchronas – ir Meilės diena, ir tikslas – dalintis meile.

Jaukios šventinės popietės metu, „Namai visiems“ direktorė Giedrė Šedbarienė pasidžiaugė ir gausiu būriu svečių – iš viso rajono atvykusiomis socialinio darbo organizatorėmis bei savivaldybės Socialinės paramos skyriaus specialistėmis ir per šiuos metus suburta didele ir darnia 32 žmonių komanda, kuri nuolat daro gerus darbus ir rūpinasi silpnesniais. 

O gerų darbų padaryta išties daug. Per metus laiko vien nemokamo maitinimo paslaugų suteikta 300 rajono gyventojų – labdaros valgykloje buvo maitinami 253, o maistas į namus buvo vežamas 47 asmenims. Būtiniausiais daiktais ir drabužiais aprūpinta taip pat panašiai tiek pat žmonių. Asmeninės pagalbos paslaugos suteiktos 56 asmenims. 

Praėjusiais metais „Namai visiems“ pradėjo teikti apsaugoto būsto paslaugą, kurią gavo aštuoni rajono gyventojai, turintys psichinę negalią (šiuo metu vienas apsaugotas būstas veikia Gelgaudiškyje ir du Šakiuose), bei socialinės reabilitacijos asmenims su negalia bendruomenėje paslaugą, kurią pernai gavo 45 žmonės.

„Kai kurie asmenys gauna net po keletą paslaugų. Gali gauti maitinimą ir kartu dienos socialinę globą arba asmeninę pagalbą ir pagalbą į namus“, – pasakojo „Namai visiems“ direktorė, primindama, kad, be šių paslaugų, jų organizacija vasaros metu teikė maitinimą net septynioms mūsų rajone veikusioms vaikų stovykloms, per praėjusius metus surinko daugiau nei 37 tūkst. kg besibaigiančio galiojimo maisto produktų, kurie buvo išdalinti skurdą ir socialinę atskirtį patiriantiems Šakių miesto ir rajono gyventojams.

Pasak G. Šedbarienės, 2023-iųjų pabaiga buvo taip pat labai darbinga, nes organizacija dviem paskutiniais metų mėnesiais ryžosi pradėti dar dvi naujas veiklas – pagalbos į namus ir dienos socialinės globos asmens namuose paslaugas. Tačiau tai dar ne viskas. Šie metai prasidėjo ne mažiau ambicingais planais – išeiti iš mūsų savivaldybės rėmų ir pradėti savo paslaugas teikti kaimyniniuose rajonuose bei akredituotis laikino apnakvindinimo paslaugai, kurios lig šiol Šakiuose nebuvo.

Tad „Namai visiems“ dirba ne tik kaip savivaldybės partneriai, bet imasi iniciatyvų iš kitų finansavimo šaltinių, organizuoja įvairias išvykas, susitikimus ir kitus renginius. Galbūt todėl yra matomi ne tik rajone, bet pastebėti ir šalyje – neseniai svečiuose sulaukė Lietuvos Respublikos Prezidento kanclerės Agilos Barzdienės, kuri domėjosi organizacijos veikla. 

2023 m. buvo gausūs ne tik darbais ir organizuotais renginiais, tačiau ir įvertinimais bei apdovanojimais. VšĮ „Namai visiems“ buvo apdovanota kaip savanorystės kultūrą puoselėjanti organizacija. Padėką už sistemingą ir metodišką darbą, įtraukiant visuomenę į savanorystę, jiems  įteikė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, o pilietinėje iniciatyvoje „Lietuvos galia“ kategorijoje ,,Teisinga Lietuva“ organizacija tapo viena iš laureatų ir gavo apdovanojimą iš paties šalies Prezidento Gitano Nausėdos rankų. 

Už ilgametį atsidavimą ir meilę veiklai organizacijos įkūrėjams ir visai komandai padėkoti atvyko ir gražių žodžių negailėjo rajono savivaldybės meras Raimondas Januševičius, vicemeras Darius Jakavičius, Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Pilypaitytė, VšĮ „Šakių šeimos centras“ direktorė Jūratė Arštikaitienė. 

Svečiai iš renginio išvyko ne tuščiomis. „Namai visiems“ direktorė kiekvienam įteikė po žvakę – šviesos ir šilumos simbolį.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.