Skulptūrų paroda: viena tėkmė – dvi srovės

Parodos organizatoriai džiaugiasi, kad Sintautuose eksponuojami išskirtiniai ir aukšto lygio darbai. Organizatorių nuotr.

Sintautų kultūros salėje vis dar galima aplankyti vilniečių skulptorių Aušros Jasiukevičiūtės ir Daumanto Kučo darbų parodą „Viena tėkmė – dvi srovės“.

Šakių kultūros centro Kudirkos Naumiesčio Sintautų salės kultūrinių renginių organizatorė Rūta Bučinskaitė-Janulaitienė džiaugiasi, jog Sintautuose pristatomos būtent skulptūros, gana retai Sintautuose pasitaikančio meno žanro, paroda. 

„Džiugu, kad galime pristatyti aukšto lygio ir didelės meninės vertės profesionalių autorių darbus. Tokios parodos pas mus įvyksta tikrai nedažnai. O autoriams tariu, ko gero, gražiausią lietuvišką žodį – ačiū. Jog nepasididžiavote, jog skyrėte mažam mūsų miesteliui tiek brangaus savo laiko ir padovanojote didžiulę meno šventę“, – parodos atidarymo metu kalbėjo R. Bučinskaitė-Janulaitienė.

Pristatydama parodą skulptorė A. Jasiukevičiūtė atskleidė, kad nemaža dalis darbų, kurie eksponuojami Sintautuose, turi savo šeimininkus, tačiau jie geranoriškai sutiko juos paskolinti parodai.  

Skulptorius D. Kučas pristato visą ciklą savo sukurtų darbų, skirtų dovanoms. Ir viena dovana yra prezidentinis Vytis, kurį Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė 2018m. dovanojo kitų šalių vadovams, kurie buvo atvykę sveikinti Lietuvą valstybės šimtmečio proga. Šį kūrinį taip pat galima pamatyti Sintautuose. 

Autoriai teigia, jog skulptūrų parodos visame pasaulyje yra vienos brangiausių tiek išmanymo, tiek ir organizavimo prasme – skulptūros menas reikalauja iš autoriaus didžiulio amato išmanymo, inžinerinio mąstymo, joms reikia specialios įrangos eksponavimui, reikalingas apšvietimas, transportavimas. 

„Mes padarėme tokią kelionę, kuri retai nutinka. Nors esame šią parodą pristatę ir kituose miestuose, tačiau tai nutinka tikrai retai. Ir labai džiaugiamės, jog galime savo darbus pristatyti čia, Zanavykų krašte, iš kurio yra kilęs mūsų, kaip skulptorių, kone garsiausias kolega – Vincas Grybas. Tad labai kviečiame užeiti ir ne kartą apžiūrėti parodą, atkreipti dėmesį į detales, atlikimo techniką, pasigrožėti ir pasisemti gerų emocijų“, – kvietė autoriai. 

Sintautų kultūros salėje parodą galima aplankyti iki kovo 15 dienos.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.