Per visą rajoną nuvilnijo garsinių skaitymų banga

Prie visuotinės skaitymo iniciatyvos, skirtos paminėti Spaudos atgavimo 120-osioms metinėms, prisijungė daugelis mūsų rajono mokyklų ir bibliotekų. Nors oras buvo ganėtinai šaltas, tačiau į skaitymo pikniką Šakių J. Lingio parke susirinko kaip niekad gausus mokinių būrys ne vien iš rajono ugdymo įstaigų, bet atvyko gimnazistai ir iš Jurbarko. D. Pavalkio nuotr.

Ketvirtadienį Šakių J. Lingio parke jau ne pirmus metus vyko Šakių rajono mokyklų bibliotekininkų metodinio ratelio, vadovaujamo Birutės Šalkauskienės, organizuojama garsinio skaitymo iniciatyva, šiemet pavadinta skaitymo pikniku „Mes – europiečiai“ ir skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai bei narystės Europos Sąjungoje 20-mečiui paminėti. Į jį susirinko apie 170 mokinių iš aštuonių rajono mokyklų, pirmą kartą renginyje dalyvavo Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija.

„Ar galite įsivaizduoti tuos laikus, kai lietuviškų knygų buvo negalima skaityti? Už jų skaitymą ir turėjimą baudė. Netgi uždarinėjo į kalėjimus. Vaikai net 40 metų lietuvių kalbos mokėsi slaptai. Juos mokė daraktoriai arba namiškiai, dirbdami namų ūkio darbus“, – pasakojo Šakių „Žiburio“ gimnazijos bibliotekininkė Žaneta Pratusevičienė, primindama, kad gegužės 7-ąją sukako 120 metų, kai Lietuva atgavo lietuvišką spaudą.

Pasak jos, neatsitiktinai šiemet garsiniams skaitymams buvo pasirinkta Europos Sąjungos šalių literatūra, nes šiemet sukako 20 metų, kai Lietuva tapo Europos Sąjungos nare. Šis renginys yra respublikinio renginio dalis, kurį visoje šalyje organizuoja Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija.

skaitymai zvirgzdaiciaiĮ akciją „Lietuva skaito“ Nepriklausomybės akto signataro vyskupo Justino Staugaičio tėviškėje Tupikų kaime moksleivius sukvietė ir Žvirgždaičių biblioteka. Organizatorių nuotr.

Susitikti su mokiniais į parką atvyko rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas ir jo pavaduotoja Eglė Plančiūnienė bei savivaldybės Kultūros ir meno tarybos pirmininkė Rima Rauktienė. Ir ne tuščiomis. Palinkėję mokiniams malonaus skaitymo ir gero pasibuvimo prasmingai praleidžiant laiką, jiems paliko prie arbatos po saldžią dovanėlę.

Renginio pabaigoje garsinio skaitymo dalyviai surengė savo „Euroviziją“, tik rinko ne labiausiai patikusią dainą, o knygą – spalvotais lapeliais žymėjo ne tik knygą, bet ir šalį, kurioje gyveno ar tebegyvena autorius.

skaitymai kriukaiGarsiniuose skaitymuose prisimindami savo krašto šviesuolius aktyviai dalyvavo Kriūkų vaikų dienos centro, kuriam vadovauja Daiva Jėčienė, auklėtiniai. Organizatorių nuotr.

Skaitymo banga „Lietuva skaito“ buvo sukelta ne tik Šakiuose, lietuvių kalba buvo skaitomos pačios įvairiausios knygos įvairiausiose šalies vietose. Prie visuotinės skaitymo iniciatyvos prisijungė ir garsinius skaitymus organizavo ir daugelis mūsų rajono mokyklų bei bibliotekų. Tarp jų Lukšių Vincų Grybo gimnazija, kurios lituanistai garsinius skaitymus nusprendė skirti lietuvių rašytojo Jono Biliūno 145-osioms gimimo metinėms. Per ketvirtą pamoką visa mokykla, nesvarbu, kokia vyko pamoka, ne tik skaitė jo apsakymą „Laimės žiburys“, bet ir jį iliustravo, aptarė jo idėją, kad žmogus laimingas ne tik tada, kai turi viską, bet ir tada, kai gali pasiaukoti dėl kitų.

O štai Kriūkų bibliotekos organizuojamuose skaitymuose buvo prisiminti mūsų gimtojo krašto šviesuoliai, palikę gilią brydę Kriūkų krašto istorijoje. Prie paminklo Lietuvos daraktoriams (autorius Vidas Cikana) ir tautodailininko kriūkiečio Andriaus Bieliuko skulptūros „Skrydis į šviesą“ buvo skaitoma Jono Vaičiūno knyga „Ten, kur teka Jotulė ir Nyka“, o bibliotekoje –Vytauto Tamulaičio pasaka „Aukso maišas“. Tad Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena buvo prasmingai paminėta visuose rajono kampeliuose.

skaitymai luksiai2Organizatorių nuotr.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.