Sūduvių mandravonės kasmet vis ilgėja

Kelias dienas trukęs festivalis buvo turtingas visomis prasmėmis – peną dvasiai ir protui keitė skanumai gomuriui, o pramoginės ir muzikinės dalys džiugino gausų būrį į festivalį užsukusių lankytojų. V. Staneikienės nuotr.

Birželio 12–15 dienomis įvyko Zanavykų muziejaus kartu su partneriais organizuojamas jau trečiasis medžioklės ir amatų festivalis „Išeik, sūduvi, ant dvaro pamandravot“. Kelias dienas trukusi šventė buvo turtinga visomis prasmėmis – peną dvasiai ir protui keitė skanumai gomuriui, o pramoginės ir muzikinės dalys puikiai atpalaidavo gausų būrį į festivalį užsukusių lankytojų.

suduvi festivalisGomurio pamaloninimai ir skaniosios pieninės sriubos su puta „Nie-pon“ ragavimas. Pamirštus skonius iš naujo atskleidė Andželika ir Rimvydas Laužikai. Organizatorių nuotr.

Kadangi festivalis tęsėsi net keletą dienų, jo programa turėjo ir galėjo įtikti net išrankiausiam. Ar galėtumėte patikėti, kad alaus sriubą anuomet valgydavo ryte, pusryčių metu? Ar kada susimąstėte, kokios buvo dvariškos virtuvės bei dvariško stalo dengimo subtilybės? Zanavykų muziejus kvietė pasiklausyti šios srities profesionalų – Vilniaus universiteto profesoriaus Rimvydo Laužiko bei istoriko, dvarų paveldo tyrėjo dr. Mariaus Daraškevičiaus pranešimų, o gomurį pamaloninti primirštais skoniais, tokiais kaip pieninė sriuba su puta „Nie-pon“. Kitų dėmesį prikaustė kitą dieną vykusi Vytauto Kucevičiaus, žinomo medžiotojo ir kolekcininko, paroda, skirta labai retam ir paslaptingam miško paukščiui – kurtiniui. Parodos „Kurtinio giesmė! O gal giesmė kurtiniui?“ metu jos autorius pristatė per daugelį metų sukauptą įspūdingą kolekciją. Lietuvoje kurtinys yra saugomas ir nemedžiojamas, labai retas gali pasigirti matęs jį savo akimis ar girdėjęs jo tuoktuvių giesmę, todėl eksponatai tik dar labiau traukia akį, praturtina žinias apie medžioklės istoriją, kartu atkreipia dėmesį į gamtos apsaugos svarbą.

suduvi festivalis2Dvariškos virtuvės bei dvariško stalo dengimo subtilybes atskleidė istorikas, dvarų paveldo tyrėjas dr. Marius Daraškevičius. Organizatorių nuotr.

Šventę papuošė tradiciniai amatai, įvairios edukacinės programos vaikams ir suaugusiems, patiekalų degustacijos, šurmuliuojantys medžiotojų kiemeliai, gyva muzika bei šokiai. Neišdildomą įspūdį dalyviams paliko festivaliui baigiantis įvykęs Lietuvos elnių kvieslių čempionatas, kurio metu net 14 geriausių elnių šauklių iš Lietuvos ir Latvijos varžėsi laukinių žvėrių viliojimo rungtyse, naudojant vien tik balso gabumus bei jį stiprinančius įrankius. Čempionato metu buvo rungiamasi dėl galimybės atstovauti Lietuvai Europos elnių kvieslių čempionate.

Festivalio organizatoriai, panašu, kartelę kasmet išsikelia vis aukščiau, todėl smalsu, kokios pramogos ir nauji atradimai lauks jau kitąmet.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.