Žvilgsnis į spaudą (birželio 24-30 d.)


Erotiškas skandalas su pavasarininkų pirmininke Slavikuose. Pradėjo žmonės kalbėti, kad Slavikų pavasarininkų pirmininkė panelė Z.R. per kažkokį neatsargumą tapo neščia. Kalboms plačiai paplitus, dalis pavasarininkų pareikalavo jos pasiaiškinti arba atsisakyti nuo pirmininkės pareigų. Pati pirmininkė susirinkime tų kalbų neužginčijo ir visai nieko į tai nesakė. Vėliau Slavikų policijos stovyklos vedėjas gavo skundą, kad panelė R. padariusi abortą. Nuvykęs pareikalavo, kad pristatytų apskrities gydytojo liudymą, bet vietoj apskrities gydytojo liudymo ji pristatė liudymą nuo kokio tai gydytojo iš Jurbarko. Neviernieji Tamošiai dabar vėl galvoja, ar tik nebus pirmininkės vardu paėmusi liudymą jos sesuo. Kaip ten nebūtų, o kalbų apie šį erotišką skandalą užtenka visai Slavikų apylinkei. Jau ir seniau pavasarininkų autoritetas čia buvo gana menkas, o dabar dar labiau sumažėjo. („Suvalkietis“, 1931 06 28, p.3)

Katastrofa Sintautuose. Važiuodamas iš Šakių į Širvintą automobilis netoli Sintautų pasivijo važiuojantį dviračiu žmogų. Šoferis davė signalą, kad duotų kelią. Dviratininkas, važiuodamas skersai plento, atsisuko pažiūrėti, ar toli automobilis. Bet įsibėgėjęs automobilis tuojau parmušė žmogų ir pats atsimušė į šalia plento stovintį gluosnį. Dviratininkas (iš Sintautų krautuvininkas Dumčius) sunkokai sužeistas į galvą ir taip pat automobilį vairavęs šoferis. Mašina visiškai sudužo, o buvo naujintėlė, ja tik pirmu kart važiuota. Automobilio savininkas vokietis (iš Vokietijos), o šoferis net iš Berlyno. („Suvalkietis“, 1931 06 28, p.4)

Lekėčių parapija bylinėjasi. Lekėčių parapija įsisteigė 1906 m. Vėliau klebonas Slavėnas (regis, 1910 ar 1911 m.) užpirko 6 margų žemės sklypą iš S. Rinkevičiaus. Pinigus suaukojo parapija ir sumoje 300 rublių buvo komiteto sumokėta. Vienok nebuvo padaryta notarinio akto. Dabar, praėjus virš 20 metų, pardavėjo įpėdiniai reikalauja teismo keliu grąžinti jiems neva neteisėtai užgrobtą žemę. Sklypas randasi prie paties miestelio. Birželio 15 d. Lekėčiuose įvyko byla. Įpėdiniai turėjo pris. Adv. Zariną, i parapija – prof. P. Leoną. Bylą laimėjo parapija ir priteista 50 lit. teismo išlaidų. („Suvalkietis“, 1931 06 28, p.4)

Šakių paštas. Kaip ir dauguma kitų valdžios įstaigų Šakiuose, savų namų neturi. Dabartinė nuomojama patalpa tiek vidaus sutvarkymu, tiek išorine išvaizda paštui netinka. Vietinio ūkio banko direktorius A. Vailokaitis sudarė su paštų valdyba sutartį dar šiais metais pastatyti paštui naujus dviejų aukštų mūro namus. Namas sulig padaryta sutartimi turi būti įrengtas iki gruodžio 1 d. Statyba jau prasidėjo. („Suvalkietis“, 1932 06 26, p.4)

Nepavyko robaksas Lekėčiuose. Jančių kaimo septyniolikmetė A. Litvinaitė pirmą kartą savo gyvenime suruošė robaksą. Tėvai savo namuose neleido robaksininkams ūžti, tai susimetė į kaimyno kluoną. Ten pradėjus dūkti įvyko nelaimė – armonikėlė suplyšo ir panos uodų sukandžiotos turėjo nešdintis namo neišmėginusios vaškuotų kluono grindų. („Suvalkietis“, 1932 06 26, p.4)

Šakiai statosi. Šakiai turi vieną moderniškiausių ligoninių Lietuvoje. Jos korpusą statė vilkaviškiečiai rangovai Smilgas ir Teitelbaumas. Vidaus įrengimus atliko vilkaviškietis Aleksanderis. Ligoninės įrengimai baigti. Šiais metais bus įrengti šalių namai ir išvestos mūro sienos naujai bažnyčiai. Šaulių namų vidaus įrengimus atlieka rangovas Urbonas. Įrengus š. namus šakiečiai turės erdvę salę. Prie bažnyčios statybos darbų dirba apie 200 darbininkų. Miesto centre statomas privatus asm. didelis mūrinis namas. Naujamiestyje taip pat gyva statyba. Žvyrius iš Nemuno atvežamas siauruoju geležinkeliu. („Suvalkietis“, 1936 06 27, p.3)

Motociklu vežė kontrabandą. Žvirgždaičių v. Pranckabūdžio k. gyventojas Albertas Špėderis motociklu važiavo į Kauną ir veždavo kontrabandines prekes: įžiebiamąsias mašinėles, joms akmenėlius, šilko medžiagą ir kt. Kartą policija Kaune jį sulaikė. Už tai apylinkės teismas jį nubaudė 10.048 litais, arba 6 mėnesiais kalėjimo. („Suvalkietis“, 1936 06 27, p.3)

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.