Garbingi titulai – kitąmet

Kol kas „Šakių krašto ambasadoriaus“ iniciatyva yra vienkartinė – titulą ir ženklelius (nuotraukoje) 2022m. gavo 22 nusipelnę kraštiečiai, pastaruosius dvejus metus apdovanojimas teikiamas nebuvo. D. Pavalkio nuotr.

Prieš dvejus metus įsteigti „Šakių krašto ambasadoriaus“ ženklai paskirti ir įteikti tebuvo vienintelį kartą – tais pačiais 2022 m. vykusios Miesto šventės metu. Juos gavo 22 kraštiečiai, pasižymėję nuopelnais ir svariu indėliu į Šakių rajono kultūrą, švietimą, sportą, mokslą, žemės ūkį, ekonomiką, socialinę raidą, visuomenės gyvenimą, aktyvų Šakių rajono vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje. Tad aiškinamės, kas gi nutiko, kodėl šis tradicija taip ir nespėjęs patapti simbolinis gestas nebepraktikuojamas.

Nors „Šakių krašto ambasadoriaus“ apdovanojimas buvo įsteigtas dar praėjusioje kadencijoje, kai mero pareigas ėjo dabartinis opozicijos lyderis Edgaras Pilypaitis, „Draugo“ pakalbintas meras Raimondas Januševičius patikino, jog naujoji valdžia šios iniciatyvos nenurašė. Pasak jo, dar gegužės mėnesį savivaldybės taryba patvirtino kiek pakoreguotą apdovanojimo tvarkos aprašą, o neįteikti jie šiemet dėl elementarios priežasties – Miesto šventė buvo susieta su šimtmetį švenčiančia Dainų švente, tad koncentruotis norėta vien į tai.

R. Januševičiaus teigimu, apdovanojimai bus įteikiami kitais metais vyksiančios Miesto šventės metu – seniūnams jau pavesta dairytis kandidatų į Šakių krašto ambasadorius, kaip, beje, ir į Šakių garbės piliečius.

Priminsime, jog Šakių garbės piliečio vardas 1996–2021 metais suteiktas šiems iškiliems žmonėms: dailininkui Rokui Stepulaičiui, išeiviui, visuomenininkui Juozui Domeikai, fotografui, kraštotyrininkui Bernardui Aleknavičiui, kultūros istorikui Albinui Vaičiūnui, geradariams Gerhard J. Carl, Guenter F. Toepfer ir Kunze Gotthard Johannes, tautodailininkei Elenai Ruzgienei, pedagogui Jonui Augustaičiui, dvasininkui Antanui Maskeliūnui, kraštotyrininkui Romui Treideriui, gydytojai Stasei Valkerienei, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Algirdui Endriukaičiui, kultūros ir visuomenės veikėjai Augenijai Julei Kasparevičienei, dailininkui Valentinui Antanavičiui.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.