Lygiai po dviejų dešimtmečių nuo senosios pastatymo – nauja estrada?

J. Lingio parke stovinti estrada paskutinį kartą rimčiau atnaujinta 2016 m. Dabar jos būklė ir vėl liūdna, tačiau, anot mero Raimondo Januševičiaus, estradą ketinama aptvarkyti tik kosmetiškai, nes, jei viskas vyks pagal planą, ateityje šioji iš viso bus nugriauta. D. Pavalkio nuotr.

Praėjusį mėnesį posėdžiavusi savivaldybės taryba sprendė ir su J. Lingio parke stovinčia vasaros estrada susijusį klausimą – nors jis tesisuko apie smulkų žemės sklypo įregistravimo formalumą, tačiau Finansų ir rajono plėtros komiteto posėdžio metu rimtai susimąstyta, ar gerokai nudėvėta ir rūkančius paauglius, o ne renginius dažniau priviliojanti scena apskritai funkcionuoja tinkamai, yra reikalinga ir naudinga. Tad domimės, koks likimas laukia dar 2006m. vietoje legendinės Žaliukės pastatytos vasaros estrados.

Mero Raimondo Januševičiaus teigimu, minčių apie estrados de facto padėties ilgalaikį išlaikymą nėra ir negali būti, nes jei viskas eisis pagal planą, kitą vasarą Šakių „Varpo“ mokyklos stadione vyks tvarkymo darbai, miestas nebeteks erdvės, kur jau keletą metų šiltuoju sezonu buvo organizuojami masiniai renginiai – tai reiškia ne ką kita, o parsikraustymą į parką.

„Vis tik vasaros estrada tam nėra tinkama. Ji, mano žiniomis, buvo pastatyta ekspromtu. Nugriovus buvusią Žaliukę reikėjo greito sprendimo, gavosi finale jis nei šioks, nei toks. Pirmiausia, netinkamai jos parametrai, antra – reikalinga erdvė. Didesniam kiekiui žiūrovų erdvės, kokia ji yra, per mažai“, – padėtį „Draugui“ aiškino R. Januševičius

Anot mero, alternatyvos yra dvi: arba statyti didesnę, modernią sceną, arba numatyti plotą, kur renginiams būtų pastatomos laikinos, o dabartinę, bet kuriuo atveju, nugriauti.

„Galime daryti didesnę aikštę, ją plečiant link bibliotekos, o ten įkurdinti į erdvę įsikomponuojančią šiuolaikišką sceną. Antras variantas – daryti tik erdvę ir statyti kiekvienam renginiui scenas. Matome iš praktikos, kad tokios scenos savikaina bet kuriuo atveju apie 10 tūkst. eurų, jei didesnė. <...> Turbūt praktiškesnis variantas pirmasis. Aš suprantu, kad jei pilnai iš biudžeto lėšų reiktų statyti, tada taip, geriau padarome pagrindą ir vis samdome. Bet einame su projektais, gauname 90 proc. finansavimą, tai natūralu, kad geriau padaryti stacionarią vasaros estradą, ją suprojektavus taip, kad bendrame Lingio parko kontekste įsilietų į žalumą“, – svarstė R. Januševičius ir juokavo, kad įvertinus scenos poreikį ją gali suprojektuoti pats, mat anksčiau kultūros centui vadovavęs, grandiozinės renovacijos darbais besirūpinęs ir puikiai žinąs, kaip turi būti.

teniso kortai apleistiParke įrengti teniso kortai, panašu, praktiškai nenaudojami. Mero teigimu, jie išnuomoti privačiam asmeniui, tačiau nuomos sutartis pasibaigs kitais metais, o jos pratęsti neplanuojama. D. Pavalkio nuotr.

Tiesa, už vasaros estrados, būtent ten, link kur planuojama plėstis, stovi privačiam asmeniui išnuomoti teniso kortai. R. Januševičiaus teigimu, nuomos sutartis baigsis jau kitais metais, ji veikiausiai nebebus pratęsta, nes ir dabar teniso kortai stovi praktiškai nenaudojami, apleisti.

Tad, pasak mero, planas gana aiškus – teks susitvarkyti nuo senų laikų užsilikusius ne iki galo tvarkingus sklypų suformavimo reikalus, susirasti projektą, kibti į darbus ir tada džiaugtis nauja scena.

„Šiemet susitvarkome sklypo klausimus, nes jis dabar mažiukas, kaip buvęs vadinamosios Žaliukės plotas. Atskiri sklypai dabar yra – Lingio parko visas sklypas ir erdvės, kurioje stovėjo senoji gimnazija. <...> Manau, kad kitais metais ir vėl bandysime eiti su Lietuva–Lenkija projektais, nes Lenkijoje žinome potencialius partnerius, kam aktualu būtų. Gal atsirastų ir kiti finansiniai šaltiniai, kažkokie projektai. Tad 2026 m. jau ir būtų tie metai, kai ją galėtume turėti“, – strategavo meras, pridurdamas, jog netrukus bus atlikti ir nedideli dabartinės estrados korekcijos darbai.

Beje, pokyčių reikalingumu neabejojo ir „Draugo“ pakalbintas, estrada besirūpinančio Šakių kultūros centro direktorius Mindaugas Kriaučiūnas.

„Didžioji dalis priklausys nuo savivaldybės, kompromiso dėl vizijų, kurių daug ir skirtingų yra. Jeigu pasiseks įgyvendinti kažkokį projektą, galimai toje vietoje turėtų atsirasti kažkas naujo. Viską parodys laikas, nes pinigus tikrai nemažus teks investuoti. <...> Aš tikiuosi, kad bus projektuojamas naujai Šakių parkas, bet tai jau ne Šakių kultūros centro valioje. Viskas diskusijoje, kiekvienas su savo norais, matymais, reikia kažkaip bendrą išvadą prieiti. Turim kažkaip taip spręsti“, – komentavo M. Kriaučiūnas.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.