Mitologiniai akmenys – fotografo ir tapytojo kūryboje

Kraštietis Marius Maniušis (dešinėje) mitologinius akmenis fotografuoja vos ketveri metai, tai pirmoji jo paroda, jis kvietė dažniau atsigręžti į akmenį, o kartu – ir į tautos tradicijas. D. Pavalkio nuotr.

Liepos 5 d. Zyplių dvaro centriniuose rūmuose atidaryta kraštiečio Mariaus Maniušio bei kauniečio Virginijaus Kašinsko fotografijos ir tapybos darbų paroda „Akmenų dvasia“. Mariui – tai pirmoji paroda, jis sako, kad nuotraukomis siekia supažindinti visuomenę su apeiginiais ir ritualiniais akmenimis.

Šakietis M. Maniušis po mokslų Šakių „Žiburio“ gimnazijoje toliau žinias gilino istorijos, vadybos studijose. Sako, kad jis mitologija domėtis pradėjo besilankydamas dailininko V. Kašinsko, beje, jo uošvio tapybos parodose, o fotografija ėmė domėtis per karantiną, maždaug prieš ketverius metus.

„Tuomet nemažai buvau miške, gamtoje. O gamta yra...

Daugiau paskaityti galite liepos 9 d. laikraštyje arba www.pdf.drg.lt

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.