Lietuvos muziejų kelias, prasidėjęs pavasarį, kvietė atrasti Renesanso epochos ženklus Lietuvoje, o rugpjūčio pradžioje užsuko ir į Zanavykų muziejų. Čia amatininkų name buvo atidaryta Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Arūno Eduardo Paslaičio dvarų piešiniai“.
Dailininkas bei architektas A. E. Paslaitis gimė Trykiškiuose (Telšių r.) mokytojų šeimoje. Studijavo architektūrą, nuo 1968 m. gyvena Vilniuje. Žymiausi architekto rengti objektai: Lietuvos Respublikos Seimo viešbutis Gedimino prospekte, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos pastatas Konstitucijos prospekte (kartu su Tadu Balčiūnu, Gediminu Paslaičiu ir kt.), Finansų ministerijos administracinis pastatas ir daug kitų.
A. E. Paslaitis beveik penkis dešimtmečius, keliaudamas po Lietuvą ir buvusias Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemes, piešiniuose įamžina praeities įvykius. Daugiausia savo žvilgsnį kreipia į architektūros paveldą. Nuo praėjusio amžiaus 9-ojo dešimtmečio pagrindiniu susidomėjimo objektu tapo dvarai. Įgudusi architekto ranka užfiksuodavo išlikusius dvarų statinius ir jų architektūrines puošybos detales bei dvarų išskirtinumą. Piešiniuose dailininkas taip pat perteikia neapsakomą dvarų landšafto grožį.
Zanavykų muziejuje parodą pristatė Lietuvos nacionalinio muziejaus ikonografijos rinkinių skyriaus vyresnioji muziejininkė dr. Evelina Bukauskaitė. Pasak muziejininkės, „Arūno piešiniai grąžina didybę ir ypatingą aurą net tiems pastatams, kurie šiandien yra tik griuvėsiai“.
Renginį papuošė Marijampolės kolegijos istorinio šokio grupė „Reverence“, nukėlusi į Renesanso laikų dvarų gyvenimą.
Parodą Zanavykų muziejuje galima apžiūrėti iki rugpjūčio 30 d.