Vakaras – Lietuvos poetui P. Širviui atminti

Šių metų rugsėjo 6 dieną lietuvių meilės dainiui Pauliui Širviui būtų sukakę 90 metų. Daugelio dainų tekstų autorius ir nuoširdžių eilių lyrikas garbingo jubiliejaus nesulaukė, bet paliko nesenstantį palikimą – savo kūrybą.

Tądien į Griškabūdžio laisvalaikio centrą rinkosi poeto P. Širvio poezijos mylėtojai. Čia vyko poeto jubiliejui skirtas vakaras ,,Tiesiu toliams rankas“. Renginio metu susirinkusieji turėjo galimybę pažiūrėti dokumentinius kadrus. Poeto balsas iš praeities daugelį nuvedė prisiminimų keliais. Netrukus suskambo Povilo Sinkevičiaus atliekama melodija. Su poeto biografija supažindino Vitalija Ližaitienė, sakydama, jog P.Širvys – tarsi chrestomatinis beržas ,,su plieno dalgiu ant peties“. Violetos Briaukienės vadovaujamam jaunimui pavyko nepamirštamomis dainomis, kurių tekstų autorius P. Širvys, suvirpinti klausytojų širdis. Melancholiška melodija nuvilnijo gitaros stygas palietus Romanui Laurinaičiui ir Rasai Uzialienei. Kai kurioms dainoms pritarė ir šventės dalyviai.

Naujai suskambo griškabūdiečių skaitomi P.Širvio eilėraščiai. Ir visai nesvarbu, kiek tau metų, dešimt ar daugiau nei keturiasdešimt, poeto žodis lieka savas, artimas, tobulas. Šiek tiek jaudindamiesi eiles skaitė jaunieji skaitovai – Urtė, Greta ir Daivaras. Pasirinktus eilėraščius širdimi sušildė Dominyka Stravinskienė, Gražina Baltrušaitienė, Rima Apanavičiūtė, Rasa Uzialienė, Vitalija Ližaitienė, Saulius Rastauskas. Ne vien poeto, bet ir savąjį kūrinį, skirtą P.Širviui, perskaitė Danutė Skaisgirienė.
 
Renginį iliustravo dailės studijos, vadovaujamos Rimutės Amonienės, moksleiviai, nutapę du paveikslus pagal P.Širvio eilėraščius - ,,Prie pasakų miesto“ ir ,,Aš – beržas“. Poeto kūrybos parodėlę parengė bibliotekininkė Verutė Kamštaitienė.

Griškabūdiečiai tikisi, jog tai nepaskutinis prisilietimas prie poezijos žodžio. Prisiminus P.Širvio kūrybą ir ja sušildžius sugrubusias sielas, tikimasi, kad ateityje dar ne kartą pavyks susitikti ir pasinerti į kitų autorių kūrybos pasaulį.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia žemą rajono poziciją švietimo srityje?

klausimelis 05 21Edvinas iš Šakių:

Manau, mokiniai yra per mažai motyvuoti mokytis. Aš, pavyzdžiui, baigiau aštuonias klases, buvo kitokie laikai, bet siekiau, stengiausi mokytis. Ir toliau mokiausi, baigiau technikumą. Sūnus baigė universitetą, anūkai dar maži. Kaimo vaikai mokosi ne prasčiau. Netgi labiau pasiekia aukštų pasiekimų. 

klausimelis 05 21 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Manau, ir tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų mokslais. Bet yra ir pačių mokinių be motyvacijos. Mačiau – stovi prie Darbo biržos du mokiniai, o ne pamokose. Savo laiku siekiau mokytis, nebuvo jokia kančia eiti į mokyklą. Baigiau devynias klases, vėliau įsidarbinau. Girdėjau – Griškabūdyje mokytojų trūksta. Netiesa, kad kaimo vaikai prasčiau mokosi, mūsų kaime vienoje šeimynoje augantys vaikai labai aukštų rezultatų yra pasiekę.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.