„Klevelyje“ – kalbai skirti renginiai

klevelisLopšelyje darželyje „Klevelis“ jau nuo ankstyvojo amžiaus skatinamas vaikų domėjimasis gimtąja kalba, meilė ir pagarba knygai. Praėjusią savaitę, balandžio 4-8 dienomis, minint tarptautinę knygos dieną darželyje vyko gimtosios kalbos savaitė.

Nuotr. Kiekviena grupė rinko žodelius, kuriuos sudėjo į gražiausių žodžių puokštę.

Savaitė prasidėjo susitikimu su vaikų poete Zita Gaižauskaite, kuri savo kūrybos eilėraščius perteikė Velykų bobutės vaidmenį, žaismingai bei sumaniai įtraukdama ir vaikus.

Šiomis dienomis visi darželio vaikai apsilankė logopedo kabinete ir susipažino su įdomiomis priemonėmis ir žaidimais, skirtais kalbos ugdymui. Tačiau didžiausią susidomėjimą ir nuoširdžias emocijas ugdytiniams  sukėlė apsilankymas knygyne „Pegasas“ ir Šakių miesto viešojoje bibliotekoje . Knygyno darbuotojos rado laiko priimti darželio grupes, išradingai ir išsamiai papasakoti apie  knygyno „Pegasas“ pavadinimo kilmę, apie jame esančias įvairiausias knygutes, vaikai patys galėjo ant knygelių užklijuoti kainas. Vaikai ne tik klausėsi, bet turėjo atsakyti į pateiktus klausimus apie įvairius pasakų herojus, už ką buvo apdovanoti saldumynais, balionais ir diplomais. Šakių miesto bibliotekoje darbuotojos vaikus pasitiko vaikų literatūros skyriuje,  kur jie susipažino  bei galėjo pavartyti  gausybę įvairiausių vaikiškų knygų, daug informacijos suteikė filmas apie knygelės atsiradimą.
 
Visą savaitę vaikai grupėse sakė ir rinko gražiausius žodelius, kuriuos sudėjo į gražiausių žodžių žiedą, o grupių žiedai sudarė gražiausių žodelių puokštę. Jų pristatymas ir buvo baigiamasis gimtosios kalbos savaitės akcentas.

Gražiausias ne tik šio renginio akimirkas galima rasti neseniai startavusiame darželio internetiniame puslapyje www.sakiuklevelis.lt.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.