Profesinę dieną minėjo kultūrininkai

kulturininkaiBalandžio 15-oji - Kultūros diena, kuri tradiciškai nebuvo pamiršta ir mūsų rajone. Šį kartą rajono kultūrininkai rinkosi Zyplių dvare. Kaip teigė Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė, susitikimu nebuvo siekiama kažko ypatingo, tiesiog norėjosi pabūti, pabendrauti, pailsėti.

Nuotr. Didžiausias renginio netikėtumas, kaip pripažino A. Kasparevičienė, iš ūkininko R. Kauno dovanų gauta Taikos, dar kitaip vadinama, Kultūros vėliava.

A. Kasparevičienė susitikimo pradžioje kalbėjo, kas gi yra kultūra. Tai, pasak jos, ne tik tai, ką mes matome scenoje – tai tik pasekmė. Kultūra, kaip teigė vedėja,  kiekvieno žmogaus suvokimas, koks jis bebūtų, kur begyventų. Per metus suorganizuojama daugybė įvairių renginių, todėl Kultūros dieną kultūrininkai norėjo nuo viso to pailsėti ir laisvai, neformalioje aplinkoje, pamiršti darbinius rūpesčius. Galbūt todėl niekas neteikė nei Padėkos raštų, nei Diplomų. „Tiesiog noriu visiems, įvairių žanrų srityse dirbantiems žmonėms, padėkoti už jų darbą, tradicijų puoselėjimą. Jūsų darbo dėka mes ir skiriamės nuo kitų regionų“, - kalbėjo A. Kasparevičienė.
 
Bene didžiausias susitikimo netikėtumas, kaip pripažino vedėja, dovanų gauta Taikos arba, kitaip vadinama, Kultūros vėliava, kurią padovanojo ūkininkas ir renginio rėmėjas Ramūnas Kaunas. „Svarstėme ir ne kartą galvojome, kad reikia užsisakyti šią vėliavą, bet vis atidėdavome kaip ne pirmo būtinumo daiktą, nes šiek tiek brangoka, tad tikrai didelis siurprizas. Matyt, jums kažkas labai gerai pašnibždėjo“, - dėkodama R. Kaunui kalbėjo A. Kasparevičienė.

Vicemerė Rima Rauktienė, sveikindama susirinkusiuosius džiaugėsi aukštu kultūros lygiu rajone ir linkėjo jį išlaikyti toliau. Renginio metu netrūko nei geros nuotaikos, nei palinkėjimų vieni kitiems. Keptą bebrą dovanojęs Šakių kultūros centras akcentavo, kad gyvenime svarbu ir pavalgyti. Po oficialios dalies susirinkusieji šnekučiavosi, bendravo.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.