Skola

Marija S. rašo: „ Keletą metų dirbau Airijoje. Ten susipažinau su draugu, kilusiu taip pat iš Lietuvos, kuriam paskolinau nemenką pinigų sumą. Sutartį įforminome pas notarą. Kadangi skoininkas laiku pinigų neatidavė, aš juos prisiteisiau Airijos teisme. Dabar ir aš, ir skolininkas gyvename Lietuvoje. Visa priteistos skolos suma dar neišieškota. Ar gali būti Airijos treismo sprendimas vykdomas Lietuvoje ir kur man kreiptis“.

Atsakymas.  Užsienio teismų sprendimų vykdymo Lietuvoje ypatumus reguliuoja Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso atitinkami straipsniai. Šio kodekso 773 straipsnis nustato, kad  užsienio teismų ir arbitražų sprendimai Lietuvos Respublikoje vykdomi bendra tvarka, jeigu kodekse nenustatyta kitaip.

Vykdomuosius raštus pagal pripažintus ir leistus vykdyti Lietuvos Respublikoje užsienio teismų ir arbitražų sprendimus išduoda Lietuvos apeliacinis teismas ir išsiunčia išieškotojui, jeigu prašyme pripažinti sprendimą išieškotojas nurodo, kad sprendimo pripažinimas reikalingas jo vykdymui Lietuvos Respublikoje.

Prie vykdyti perduodamo vykdomojo rašto turi būti pridedama: 1) nutarties, kuria užsienio teismo ar arbitražo sprendimas pripažintas ir leista jį vykdyti Lietuvos Respublikoje, nuorašas, 2) užsienio teismo sprendimo nuorašas ir vertimas į lietuvių kalbą.
 
Lietuvos apeliacinis teismas tai pat nagrinėja visus prašymus dėl užsienio teismų ir arbitražų sprendimų įvykdymo išdėstymo ir atidėjimo.

Jeigu skolininkas išvyksta gyventi iš Lietuvos Respublikos arba jei nežinoma skolininko gyvenamoji vieta, vykdomoji byla užbaigiama, o vykdomasis raštas grąžinamas Lietuvos apeliaciniam teismui ir saugomas byloje dėl užsienio teismo ar arbitražo sprendimo pripažinimo.

Grąžindamas vykdomąjį raštą Lietuvos apeliaciniam teismui, antstolis apie tai praneša išieškotojui. Išieškotojui antstolis taip pat praneša apie Lietuvos Respublikoje pagal tą vykdomąjį raštą atliktus išieškojimus. Išieškotojas turi teisę kreiptis į Lietuvos apeliacinį teismą dėl vykdomojo rašto pakartotinio pateikimo vykdyti.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar šiemet stebėsite „Euroviziją“?

klausimelis 05 12Indrė iš Šakių:

Nebežiūriu „Eurovizijos“, nes man šis konkursas tapo neįdomus. Anksčiau, studijų metais, dar pažiūrėdavau dėl pramogos. Be to, ir laiko tam dabar nebeturiu. Tiesą sakant, net nežinau, kas jame atstovauja Lietuvai... 

klausimelis 05 12 2

Aleksandras iš Žaltynų:

Ne, šiemet „Eurovizijos“ nestebėsiu. Aš apskritai televizoriaus nežiūriu. Anksčiau dar šitą konkursą pažiūrėdavau, bet dabar man jis tiesiog neįdomus, net nežinau, kas šiais metais atstovauja Lietuvai. 

europos pulsas350px

 
nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
pasisupkiva drauge 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.